Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nerwowo na rynkach walutowych. To zasługa głównie Greków

0
Podziel się:

Przez większą część sesji na rynku walutowym przeważali sprzedający. Sytuację nieco zmieniły dane makro.

Nerwowo na rynkach walutowych. To zasługa głównie Greków

Od początku notowań nad rynkami ciążyły nienajlepsze nastroje związane z niepewnością co do sytuacji w Grecji, a także spowodowane dzisiejszą groźbą agencji Moody's. W poprawie nastrojów nie pomogła całkiem dobra aukcja hiszpańskiego długu, której inwestorzy niemal wcale nie zauważyli.

Główna para walutowa w najniższym momencie testowała poziom tuż pod barierą psychologicznego wsparcia na 1,30, jednak poziom ten udało się później ostatecznie wybronić. Traciły też nieco rentowności długu na rynku wtórnym, ale to również bykom nie pomagało.

Nastroje zmieniły się jednak dopiero po publikacji amerykańskich danych makroekonomicznych. Dzięki najniższej od 4 lat liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, dobrym odczytom z amerykańskiego rynku nieruchomości oraz niższej od prognoz inflacji PPI eurodolar przystąpił do odrabiania strat poniesionych w pierwszej części handlu.

Indeksy giełd za Oceanem rozpoczęły sesję w okolicach wczorajszego zamknięcia, ale stopniowo zyskiwały na wartości w efekcie czego EUR/USD wzrósł do poziomu 1,3025.
Złoty silniejszy w drugiej części notowańRodzima waluta od samego rana była głównie wyprzedawana przez inwestorów na świecie. Napięta sytuacja w Grecji źle wpłynęła na postrzeganie ryzykownych form lokowania kapitału i w miarę spadków na eurodolarze złoty powracał na wyższe poziomy. Po porannym przekroczeniu poziomu oporu na 3,20 USD/PLN wzrósł w okolice 3,2670, skąd jednak po dobrych danych udało się powrócić poniżej poziomu 3,2350.

Na EUR/PLN sytuacja wyglądała podobnie jak na wykresie złotego i dolara. Tutaj po przekroczeniu oporu na 4,20 wykres wystrzelił w kierunku 4,24, skąd później wspierany wzrostem na eurodolarze powrócił poniżej poziomu 4,22. Złoty niemal nie zareagował na dzisiejsze lokalne dane makro o przeciętnym wynagrodzeniu i zatrudnieniu, gdzie szczególnie dynamika wynagrodzenia pozytywnie zaskoczyła (8,1 w skali roku, wobec oczekiwań na poziomie 4,9 w ujęciu rocznym).

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)