Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niepewność inwestorów na rynku walutowym

0
Podziel się

Dzisiejsza sesja pokazała, że obecnie na rynku panuje niepewność wśród inwestorów, gdyż brak jest zdecydowania w którą stronę powinien podążyć kurs EUR/USD.

Niepewność inwestorów na rynku walutowym
bDAMhGth

*Dzisiejsza sesja pokazała, że obecnie na rynku panuje niepewność wśród inwestorów, gdyż brak jest zdecydowania w którą stronę powinien podążyć kurs EUR/USD. *

Początkowo wydawało się, że rozpoczęło się realizowanie zysków przed czwartkowym posiedzeniem EBC, ale wyższe otwarcie giełd amerykańskich oraz oczekiwania co do danych z rynku nieruchomości w USA zwiększyły apetyt na ryzyko, dzięki czemu eurodolar przed godziną 16:00 znalazł się w rejonie poziomu 1,33. Po opublikowaniu indeksu podpisanych umów kupna domów (jego wartość wzrosła o 3,2% m/m) kurs znajdował się w rejonie 1,3315.

Złoty pod wpływem eurodolara

bDAMhGtj

Na parach złotówkowych początkowo sytuacja nie wyglądała najlepiej. Ogłoszone nowe prognozy Komisji Europejskiej popsuły nieco nastroje, przez co kursy zaczęły rosnąć. Jednak zmiana nastawienia inwestorów zagranicznych pomogła złotemu odzyskać pod koniec sesji siły. Ostatecznie kurs EUR/PLN wynosił 4,3795, a USD/PLN 3,2866. Oznacza to, że znajdujemy się praktycznie w punkcie wyjścia, a zatem nadal są szanse na dalsze umocnienie złotego.

ZOBACZ TAKŻE:

bDAMhGtK
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)