Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Niezbyt dobra kondycja złotego

0
Podziel się:

Na rynku krajowej waluty środa potwierdziła niezbyt dobrą kondycję złotego w krótkim terminie.

We wtorek byliśmy bowiem świadkami wyznaczenia dynamicznej fali osłabienia złotego, natomiast wczoraj kursy na poszczególnych parach utrzymywały się tuż przy swoich maksimach, co nadal może sugerować kontynuację aktualnej fali umocnienia walut względem złotego. Z naszego rynku nie otrzymaliśmy wczoraj żadnych danych makroekonomicznych i takowych nie należy się również spodziewać dzisiaj. Obecnie w sporej mierze złoty powinien odzwierciedlać to, co dzieje się z walutami naszego regionu oraz na rynku dolara amerykańskiego na głównych parach. Jego dalsze umocnienie, na które się zanosi przynajmniej w przypadku par EUR/USD oraz USD/CHF, winno się również przekładać na wywieranie presji podażowej na złotym.

USD/PLN
Na wczorajszej sesji niezbyt wiele działo się na dolarze względem złotego. Strona popytowa w krótkim terminie jednak odniosła sukces, bowiem za takowy można by uznać utrzymanie cen w rejonie maksimów zwyżki z dwóch poprzednich sesji. Kupującym udało się już przetestować dolne ograniczenia kolejnego zakresu podażowego, czyli strefy 3,00 - 3,01. Przekroczenie tego poziomu sugerowałoby zakończenie około tygodniowej korekty na złotym i wyznaczenie kolejnej fali deprecjacji krajowej waluty. Istotnym w krótkim terminie wsparciem jest tu cena 2,9550, natomiast jej przekroczenie otwierałoby drogę w kierunku 2,9290.

EUR/PLN
Mniej więcej podobnie sytuacja przedstawia się na eurozłotym. Tutaj również udało się stronie popytowej utrzymać ceny tuż przy maksimach całej zwyżki z ostatnich dni. Warto jednak zwrócić uwagę na jeszcze jedną, istotną kwestię. Otóż za sprawą wahań z ostatnich około trzech tygodni można się na tej parze doszukać czegoś na kształt spadkowego kanału. Biorąc pod uwagę dynamiczny impuls wzrostowy, który formację poprzedza, można by to także interpretować jako pro-wzrostową formację flagi. Jej górne ograniczenie to okolice 3,89 i przebicie tego poziomu miałoby szansę doprowadzić do wyznaczenia kolejnej fali aprecjacji europejskiej waluty. Jeśli chodzi o wsparcia, to te pozostają bez zmian, czyli wciąż za kluczowy należałoby uznać zakres 3,84 - 3,85.

PLN BASKET
Tak samo zachowuje się koszyk eurodolara względem złotego. Tutaj jednak sytuacja od dłuższego czasu jest kontrolowana przez posiadaczy długich pozycji. W ramach ostatniej korekty nie udało się bowiem sprzedającym doprowadzić do przełamania wsparcia w rejonie 3,3870. Za główny opór uznać należałoby zakres 3,4550 - 3,46 i jego przełamanie winno doprowadzić do wyznaczenia kolejnej fali wzrostowej.

GBP/PLN
Niewiele działo się wczoraj na funcie względem złotego. Patrząc na tę parę z nieco szerszej perspektywy wciąż widać tutaj przewagę popytu, jednakże nawet w przypadku dalszego osłabienia złotego na większości par złotowych może być tu nieco hamowane osłabieniem funta na głównych parach. Jeśli chodzi o poziomy, to w ramach oporu kluczowym w krótkim terminie jest oczywiście cena 5,9330 (ostatnie wierzchołki oraz szczyty z września) i jego przekroczenie winno doprowadzić do pojawienia się dynamicznej fali wzrostowej na tej parze. W ramach wsparcia zwróciłbym natomiast uwagę na okolice 5,83 - 5,84. Przekroczenie tego zakresu sygnalizowałoby możliwość nieco głębszego osłabienia.

CHF/PLN
Podobnie, jak na pozostałych parach, zachowywał się wczoraj frank względem złotego, czyli również obserwowaliśmy tu wahania w górnym rejonie zwyżki z poprzedniej sesji. Taki układ w krótkim terminie oczywiście cały czas dobrze świadczy tu o stronie popytowej, natomiast aby mówić o możliwości trwalszego osłabienia złotego, strona popytowa musiałaby się trwale rozprawić z oporem przy cenie 2,4280.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)