Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Kochan
|

Notowania na głównych rynkach w trendzie horyzontalnym

0
Podziel się:

W czasie dzisiejszej sesji europejskiej dolar odrobił część strat w stosunku do wspólnej waluty. Ostatnie notowania na głównych rynkach dobrze wpisują się w obraz trendu horyzontalnego jaki panuje od kilku tygodni. Obecnie żadna ze stron nie ma wyraźnej przewagi – poziomy 1,20 i 1,23 na rynku EUR/USD pozostają niepokonane.

Dzisiejszy dzień przełomu najprawdopodobniej nie przyniesie. Inwestorzy poznają wprawdzie dane o nastrojach amerykańskich konsumentów w czerwcu, dobra koniunktura na rynku pracy sprawia, iż indeks może wzrosnąć w pobliże poziomu 104,2 pkt. Wpływ publikowanych informacji na przebieg notowań może być jednak krótkotrwały. Większych zmian można oczekiwać po publikacji danych o PKB i decyzji o poziomie stóp procentowych FED – na zakończenie panującej konsolidacji trzeba będzie jednak jeszcze poczekać.

Trwająca od piątku fala wzrostów kursu EUR/USD została zatrzymana, a przewagę zyskała strona kupująca dolary. Najbliższym oporem dla rynku EUR/USD jest obecnie cena 1,2160 i wzrost powyżej tego poziomu będzie stanowić sygnał dla kolejne fali umocnienia euro. Wsparciem może być cena 1,21.

Rynek USD/JPY utrzymuje się w trendzie wzrostowym – najbliższym wsparciem jest obecnie poziom 109,60. Oporem może być cena 110,10.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)