Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Odreagowania ciąg dalszy

0
Podziel się

Wzrosty z końcówki wczorajszej sesji europejskiej zostały przez noc utrzymane na głównej parze walutowej, dzięki czemu kurs pozostał ponad poziomem 1,30.

Odreagowania ciąg dalszy
bEgHBGZN

Jednak póki co należy to odbicie traktować jedynie jako korektę ostatnich spadków, ponieważ brakuje pozytywnych wiadomości, które mogłyby pomóc w dalszej aprecjacji euro. Dziś poznamy sporą ilość nowych danych makro, które mogą wpływać na decyzje inwestorów. Szczególnie amerykański rynek nieruchomości powinien w razie pozytywnej niespodzianki dać impuls do większych wzrostów eurodolara. Aktualnie kurs EUR/USD kształtuje się w okolicach poziomu 1,3040.

Stabilizacja wokół ważnych poziomów

Nasza waluta wykorzystała wczorajsze umocnienie euro i również zyskała na wartości. Początkowo wprawdzie obserwowaliśmy osłabienie złotego, ale końcówka sesji europejskiej oraz początek dzisiejszej to czas spadków na parach złotówkowych. Dzięki temu kurs EUR/PLN wynosi dziś rano 4,4034, a USD/PLN 3,3764. Ewentualne utrzymanie ruchu wzrostowego na eurodolarze powinno w dalszym ciągu pomagać naszej walucie, ale do większych ruchów potrzebne byłyby albo niespodziewanie dobre wiadomości makro, albo istotne wypowiedzi w ważnych dla Polski sprawach.

Seria danych makro

Dzień dzisiejszy dostarczy inwestorom całkiem sporą dawkę nowych informacji. Pierwsze z nich pojawią się o godzinie 10:00 i będą to wstępne szacunki indeksów PMI dla sektora produkcyjnego i usługowego w Strefie Euro. Rynek oczekuje, że w pierwszym przypadku aktualny odczyt wyniesie 34,5 pkt. (poprzednio 33,9 pkt.), a w drugim 41 pkt. (poprzednio 40,9 pkt.). Następnie o 11:00 poznamy dynamikę zamówień przemysłowych w Strefie Euro. Spodziewany odczyt to -34,8% r/r (poprzedni -34,1%). Tradycyjnie (jak w każdy czwartek) o 14:30 napłyną dane o liczbie nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA. Oczekujemy, że w tym tygodniu wyniesie ona 635 tys., czyli nieco więcej niż ostatnio. Na koniec sesji europejskiej, czyli na godzinę 16:00, zaplanowano publikację danych o liczbie sprzedanych domów na rynku wtórnym w USA. Spodziewane jest pewne pogorszenie i spadek z 4,72 mln do 4,7 mln obecnie.

bEgHBGZP
bEgHBHaq
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)