Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Kochan
|

Opadły emocje na rynkach walutowych

0
Podziel się:

Dolar zyskał wobec głównych światowych walut. W ostatnich dniach handel na rynkach walutowych ma dosyć nerwowy przebieg, stopniowo jednak opadają emocje po nieoczekiwanej decyzji Chin o rewaluacji juana. Waluta amerykańska odrobiła już większość strat poniesionych w czwartek po ogłoszeniu tej ostatniej informacji.

Nadchodzące dni mogą przynieść konsolidację na głównych rynkach – sprzyjać takiemu rozwojowi wydarzeń będzie niewielka ilość publikowanych danych makroekonomicznych. W dniu dzisiejszym inwestorzy poznają poziom sprzedaży na amerykańskim rynku wtórnym nieruchomości w czerwcu, dane nie powinny mieć jednak większego wpływu na przebieg notowań.

Udany test wsparcia przy cenie 1,2130 w piątek stanowił sygnał do zakończenia wzrostów wspólnej waluty na rynku EUR/USD. W dłuższej perspektywie czasu kurs może utrzymać się w przedziale 1,20 – 1,23. Dzisiejsza sesja europejska przyniosła nieznaczne odreagowanie spadków wspólnej waluty, co może stanowić wstęp do konsolidacji w czasie dzisiejszych notowań. Sygnałem do zakończenia spadków euro byłby dopiero udany test oporu 1,2110. Najbliższym wsparciem jest cena 1,21.

Dolar stopniowo odrabia straty wobec japońskiego jena. Rynek USD/JPY pokonał opór przy cenie 111,60, poziom ten stanowi obecnie najbliższe wsparcie.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)