Notowania

komentarze walutowe
11.06.2014 16:02

Osłabienie złotego trwa. Eurodolar bez zmian

Znacząco tanieją przy tym polskie obligacje. Rentowność 10-latek to 3,6 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej to stabilizacja kursu w okolicach 1,354 i obecnie eurodolar znajduje się na poziomach z poranka. Podczas dzisiejszej sesji nie mieliśmy znaczących figur makroekonomicznych, wiec impulsów mogących wywołać jakąś większą zmienność na wykresie tej pary, było jak na lekarstwo.

Jedynym wartym odnotowania odczytem była liczba wniosków o kredyt hipoteczny w USA, która po uwzględnieniu czynników sezonowych, wzrosła o 10,3 proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia. Odczyt ten nie miał jednak dużego znaczenia dla rynku.

Dziś czekają nas jeszcze odczyty dotyczące budżetu federalnego (maj) oraz tygodniowa zmiana zapasów paliw (obie z USA). Z kolei jutrzejszy dzień zapowiada się na najciekawszy w tym tygodniu. Poznamy odczyt dotyczący produkcji przemysłowej w Strefie Euro, a z USA wyniki sprzedaży detalicznej, ceny importu i eksportu oraz cotygodniowe dane dotyczące liczby nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

Dzisiejsza sesja na głównych parach złotowych to osłabienie naszej waluty. Dolar kosztuje 3,0412 PLN, za wspólną walutę trzeba zapłacić 4,1188 PLN. Ponadto znacznie tanieją dziś nasze obligacje i w przypadku dziesięciolatek ich rentowność rośnie o 1,7 proc. i wynosi 3,6 proc. Dodajmy, że słabo radzi sobie również GPW. Dziś nie mieliśmy żadnych odczytów z naszego kraju.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz