Notowania

dziś w money
10.02.2010 16:09

Pierwsze dane makro od dłuższego czasu

Pod koniec dnia dotarły do nas dane z Ameryki Północnej, gdzie ujawniono bilans handlu zagranicznego, który wyniósł -40,18 mld USD, wobec oczekiwanych -36 mld USD. Spowodowało to ożywienie rynku i spadek EUR/USD do 1,3730.

Podziel się
Dodaj komentarz

Końcówka dnia dla dolara

Poranek zapowiadał kontynuację kilkudniowych wzrostów kursu EUR/USD. Główna para walutowa zaczęła dzień od poziomu 1,3733 i rosła do południa do wartości 1,3812.

Pod koniec dnia dotarły jednak do nas dane z Ameryki Północnej, gdzie ujawniono bilans handlu zagranicznego, który wyniósł -40,18 mld USD, wobec oczekiwanych -36 mld USD. Spowodowało to ożywienie rynku i spadek EUR/USD do 1,3730.

Zadyszka złotego

Podczas dzisiejszej sesji europejskiej złoty lekko się umacniał, ale nie tak bardzo jak miało to miejsce wczoraj . Sesja rozpoczęła się od poziomu 4,08 dla pary EUR/PLN oraz 2,9645 dla USD/PLN. Były to najwyższe kursy tych par walutowych dzisiejszego dnia.

Złoty zyskiwał w ciągu dnia obniżając notowania EUR/PLN 4,044 oraz USD/PLN do 2,9287. Po południu, wraz z ujawnieniem danych zza oceanu złoty zaczął tracić, co ostatecznie zaowocowało pewnymi wzrostami kursów polskich par walutowych. Na zakończenie sesji europejskiej kursy w stosunku do euro i dolara wynosiły odpowiednio ok. 4,06 oraz 2,9550.

Brak konkretów w sprawie Grecji

Rynkiem poruszyła wczoraj wieczorem informacja o ewentualnej pomocy dla Grecji ze strony Unii Europejskiej oraz Niemiec. Wstępne doniesienia nie doczekały się jednak, żadnego oficjalnego stanowiska, więc problem tego kraju jest ciągle nierozwiązany, a sytuacja nerwowa.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz