Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pod koniec tygodnia ważne dane z USA

0
Podziel się:

Miniony weekend nie przyniósł zmian w aktualnych nastrojach. Po wyprzedaży wspólnej waluty z końcówki zeszłęgo tygodnia nastawienie inwestorów do ryzykownych walut nadal pozostaje negatywne.

Pod koniec tygodnia ważne dane z USA

Weekend bez emocji

Miniony weekend nie przyniósł zmian w aktualnych nastrojach. Po wyprzedaży wspólnej waluty z końcówki zeszłego tygodnia nastawienie inwestorów do ryzykownych walut nadal pozostaje negatywne. Efektem tego jest utrzymywanie się dziś rano kursu EUR/USD nieco ponad poziomem 1,27. Przed nami tydzień, w którym najważniejsze będą dla inwestorów piątkowe dane o drugim odczycie dynamiki PKB z USA, który może okazać się słabszy niż poprzednio. Jednak do tego dnia na rynku trudno będzie o wiadomości, które będą mogły wyraźnie poprawić nastroje.

Mniejszy popyt na złotego

Utrzymująca się awersja do ryzykownych walut sprawia, że polska waluta pozostaje relatywnie słaba. Tradycyjnie to kurs USD/PLN mocniej reaguje na wahania nastrojów, przez co dziś rano znajduje się na poziomie 3,12. Z kolei para EUR/PLN oscyluje obecnie wokół 3,97. Dla polskiej waluty niezmiennie istotne będą w tym tygodniu wydarzenia na głównych rynkach, a także komunikat po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej, w którym inwestorzy będą doszukiwać się stwierdzeń sugerujących, że należy oczekiwać podwyżek stóp procentowych przed końcem tego roku.

Aktywność gospodarcza w Europie

Początek nowego tygodnia przyniesie nam jedynie dwa wstępne odczyty dotyczące indeksów PMI ze Strefy Euro. W przypadku indeksu dla sektora produkcyjnego spodziwany odczyt wynosi 56,2 pkt (poprzednio 56,7 pkt), natomiast w przypadku indeksu dla sektora usługowego spodziewany jest odczyt na poziomie 55,5 pkt (wcześniej 55,8 pkt). Dane te mogą mieć pewien wpływ na zachowanie inwestorów, ale nie będą raczej decydujące.

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)