Notowania

dziś w money
26.02.2010 16:58

Poprawa nastrojów na giełdach wspiera waluty

Okazało się, że dobrym testem dla notowań EUR/USD było wczorajsze zachowanie się giełdy nowojorskiej na słabe dane o bezrobociu.

Podziel się
Dodaj komentarz

W efekcie dzisiaj EUR/USD utrzymywał się powyżej wsparcia na 1,3550, a lepsze dane z USA o PKB w IV kwartale (choć to już historia), czy też indeksie Chicago PMI (wzrost w lutym do 62,6 pkt.) i nastrojach konsumenckich (spadek indeksu Uniw. Michigan na koniec lutego tylko 73,6 pkt.), na tyle poprawiły nastroje na giełdach, że EUR/USD ponownie ruszył na opór umiejscowiony na 1,3630.

Kluczowe będzie jednak dopiero naruszenie poziomu 1,3650, o czym więcej przy analizie wykresu. Trzeba jednak zaznaczyć, iż inwestorzy zignorowali 7,2 proc. m/m spadek sprzedaży domów na rynku wtórnym, a także rewelacje Wall Street Journal na temat _ spisku przeciwko euro _.

Lepsze nastroje wokół giełd i EUR/USD automatycznie poprawiły notowania złotego. Kurs euro spadł w okolice 3,95 zł, a dolar zszedł poniżej 2,90 złotych.

Tym samym oddalają się szanse na realizację pesymistycznego scenariusza dla złotego, a nowe rekordy naszej waluty znów są w zasięgu. Zwłaszcza, jeżeli będziemy świadkami większej korekty wzrostowej na EUR/USD.

*EUR/USD: *Patrząc na kształt dzisiejszej dziennej świecy w zasadzie można już założyć, że udało się wyrysować część formacji podwójnego dna ze wsparciem na 1,3450. Teraz kluczowe będzie naruszenie okolic 1,3650, co otworzy drogę do ruchu w stronę 1,3800-1,3850 w kolejnych dniach. Ciekawe jest też ujęcie tygodniowe, które również preferuje scenariusz krótkoterminowej korekty wzrostowej. W ujęciu 4-godzinowym dobrze wygląda wskaźnik MACD, który narusza poziom równowagi (wzmocniony sygnał kupna).

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz