Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Powrót awersji do ryzyka

0
Podziel się

Pierwsza europejska sesja nowego tygodnia przebiegła na rynku walutowym tak jak się można tego było spodziewać.

Powrót awersji do ryzyka
bEgInwet

Pierwsza europejska sesja nowego tygodnia przebiegła na rynku walutowym tak jak się można tego było spodziewać. Obserwowaliśmy kontynuację rozpoczętego w piątek ruchu spadkowego na głównej parze walutowej, przez co kurs eurodolara spadł nawet pod poziom 1,3150.

W trakcie dnia pojawiła się wypowiedź brytyjskiego premiera Gordona Browna, którego zdaniem państwa należące do G20 bliskie są osiągnięcia porozumienia w sprawie działań przeciw kryzysowi. Jednak rynek w to nie uwierzył, gdyż eurodolar nie zareagował. Rosnąca niepewność co do przyszłości firm z branży motoryzacyjnej w USA powoduje, że spora część inwestorów zwiększa awersję do ryzyka uciekając w dolara. Pod koniec sesji europejskiej kurs EUR/USD kształtował się w okolicach poziomu 1,3130.

Dalsze osłabienie złotego

Pary złotówkowe także kontynuowały dziś ruch rozpoczęty pod koniec zeszłego tygodnia. Para EUR/PLN testowała swój bardzo ważny poziom oporu na poziomie 4,74, którego przebicie może oznaczać dalszy wzrost w kierunku 4,83. Na USD/PLN sytuacja wygląda nieco lepiej, ale także należy być czujnym. Z polskiej gospodarki nie napłynęły dziś żadne informacje, które mogłyby wpłynąć na zachowanie inwestorów, dlatego notowania miały stosunkowo stabilny charakter. Niestety w najbliższym czasie brak informacji, które mogłyby w jakikolwiek sposób odłączyć złotego od globalnych, kiepskich nastrojów.

bEgInwev

ZOBACZ TAKŻE:

bEgInweW
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)