Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezes Bundesbanku przecenił euro

0
Podziel się:

Wypowiedź Jensa Weidemanna, prezesa Bundesbanku, nt. możliwej obniżki stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny (ECB), momentalnie przeceniła euro, sprowadzając kurs EUR/USD w pobliże 1,30 dolara. To może być dopiero początek spadków tej pary.

Prezes Bundesbanku przecenił euro

Wypowiedź * *Jensa Weidemanna, prezesa Bundesbanku, nt. możliwej obniżki stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny (ECB), momentalnie przeceniła euro, sprowadzając kurs EUR/USD w pobliże 1,30 dolara. To może być dopiero początek spadków tej pary.

Jens Weidemann, czołowy _ jastrząb _ w Europejskim Banku Centralnym, w rozmowie z The Wall Street Journal powiedział, że bank centralny może dostosować stopy procentowe, jeżeli tego będzie wymagać sytuacja gospodarcza. Stwierdził też, co można uznać za mocne ostrzeżenie, że Europa może przez dekadę wygrzebywać się z kryzysu.

Sugestia cięcia stóp procentowych w ustach _ jastrzębia _ podziałała na eurodolara jak płachta na byka. Kurs mocno zanurkował, wracając do 1,3034 dolara z 1,3178 dolara wczoraj na koniec dnia. Tym samym strona popytowa zmarnowała całą wypracowaną we wtorek przewagę, gdy doprowadziła do przełamania strefy oporu 1,3100-1,3110 dolara.

Na gruncie analizy technicznej ten nagły rynkowy zwrot EUR/USD, jaki ma miejsce po nieudanym ataku na ważną strefę oporu, prawdopodobnie oznacza zakończenie trwającej od końca marca br. wzrostowej korekty. To zapowiada, że druga połowa kwietnia upłynie pod znakiem słabszego euro, a być może już w maju EUR/USD przetestuje tegoroczne minima na 1,2746 dolara. Taki spadek wpisywałby się w sytuację fundamentalną gospodarek strefy euro i USA. Jak bowiem wielokrotnie powtarzaliśmy, kurs EUR/USD powyżej 1,31 dolara, nie miał żadnego fundamentalnego uzasadnienia.

W czwartek uwaga rynków finansowych będzie się koncentrować na brytyjskich danych o sprzedaży detalicznej w marcu (prognoza: -0,8% M/M), tygodniowym raporcie nt. wniosków o zasiłek w USA (prognoza: 350 tys.), indeksach Fed z Filadelfii (prognoza: 3 pkt.) i LEI (prognoza: 0,1%), a także prawdopodobnych wypowiedziach ministrów finansów i przedstawicieli banków centralnych krajów G20, którzy spotkają się w Waszyngtonie. Ważnym wydarzeniem może też być próba wyboru nowego prezydenta Włoch przez tamtejszy parlament. Szybkie porozumienie w tej sprawie mogłoby zostać odebrane jako krok w kierunku przełamania politycznego pata we Włoszech, a w konsekwencji przybliżało do stworzenia nowego rządu.

Lokalnym wydarzeniem, mogącym mieć wpływ na notowania złotego, ale też i pewien wpływ na nastroje na warszawskiej giełdzie, będzie publikacja przez GUS danych o produkcji przemysłowej (prognoza: -2% R/R) i cen produkcji sprzedanej przemysłu (prognoza: -0,5% R/R) za miesiąc marzec.

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Admiral Markets
KOMENTARZE
(0)