Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Kochan
|

Przejściowa stabilizacja na krajowym rynku walutowym

0
Podziel się:

Mocniejsze na świecie euro pomaga złotemu. Dzisiejsza sesja europejska przyniosła uspokojenie nastrojów na polskim rynku, ze względu na dużą liczbę publikowanych danych makroekonomicznych stabilizacja może być jednak krótkotrwała.

Obok informacji z USA wpływ na polski rynek będą mieć także dane o inflacji w czerwcu –indeks rocznej dynamiki może być zbliżony do 1,5%. Niższy wzrost cen mógłby stanowić przejściowo wsparcie dla notowań polskiej waluty, przyspieszając kolejne obniżki stóp procentowych. Przejściowo – gdyż wraz z zakończeniem obecnego cyklu obniżek inwestorzy mogą odwrócić się od polskich obligacji i waluty właśnie ze względu na niskie oprocentowanie. Obecnie złoty jest notowany na poziomie 11,40% odchylenia po mocnej stronie dawnego parytetu.

Kurs dolara zbliżył się do poziomu maksimum ustanowionego w minionym tygodniu przy cenie 3,45 zł. Pokonanie tego oporu otworzy drogę do wzrostu w kierunku 4,50 zł. Wsparciem jest obecnie cena 3,34 zł. Rynek EUR/PLN testuje opór na poziomie 4,16 zł. Najbliższym wsparciem jest obecnie kurs 4,12 zł.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)