Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Referendum na Krymie bez większego wpływu na rynek

0
Podziel się:

Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od spadków wartości pary EUR/USD. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3883.

Referendum na Krymie bez większego wpływu na rynek

Na gruncie analizy technicznej najbliższym oporem są ostatnie maksima na poziomie 1,3967, zaś wsparciem 1,3850.

Informacją ostatnich kilkunastu godzin jest ogłoszenie wyników referendum w sprawie przyłączenia Krymu do Rosji. Według oficjalnych danych prawie 97 proc. głosujących opowiedziało się za przyłączeniem półwyspu do Federacji Rosyjskiej. Wyniki te nie miały dużego znaczenia dla rynków finansowych, jednak sytuacja nadal tam będzie napięta, ponieważ ani Ukraina ani zachód tego głosowanie nie uznaje.

Z kolei podczas dzisiejszej sesji mamy kilka istotnych figur makroekonomicznych. Ze Strefy Euro poznamy odczyt o inflacji konsumenckiej (luty), a z USA: Indeks NY Empire State (marzec), napływ kapitałów do tego kraju (styczeń), oraz odczyt o produkcji przemysłowej (luty).

Złoty względnie stabilny

Ostatnie kilka godzin handlu na głównych parach złotowych to lekkie osłabienie złotego i wzrosty kursu tych par. Ruchy te mają jednak miejsce w zakresie ostatniej zmienności. Euro wyceniane jest na 4,2327 PLN, zaś dolar 3,0469 PLN.

Ważną informacją z naszego rynku jest ostatnia wypowiedź Marka Belki – prezesa NBP, powiedział on w udzielonym w piątek wywiadzie, że wiele wskazuje na to, ze stopy procentowe w naszym kraju pozostaną do końca tego roku na stabilnym poziomie, a ewentualne wcześniejsze podwyżki są mało prawdopodobne.

Dodajmy, że podczas dzisiejszej sesji mamy kilka odczytów z naszego kraju będą to wskaźniki inflacji bazowej (styczeń i luty) oraz (bilans płatniczy).

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)