Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
08.11.2010 08:39

Relatywnie stabilny złoty

Piątkowe dane o zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA zdecydowanie zaskoczyły inwestorów, ponieważ odczyt okazał się być wyraźnie lepszy od oczekiwań.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dzięki temu waluta amerykańska z jeszcze większą siłą zyskiwała na wartości, a kurs EUR/USD notował kolejne spadki. Podobne nastroje utrzymywały się w trakcie dzisiejszej sesji azjatyckiej i w efekcie kurs głównej pary znajduje się dziś rano na poziomie 1,3970. Z uwagi na praktycznie puste kalendarium dzisiejsza zmienność może być nieco mniejsza.

Relatywnie stabilny złoty

Cofnięcie głównej pary miało negatywne skutki dla pary USD/PLN, której kurs zawrócił w piątek w górę przez co dziś rano wynosi 2,7970. Lepiej zachowuje się natomiast para EUR/PLN, która pozostaje w okolicy poziomu 3,91. Wygląda zatem na to, że wartość polskiej waluty pozostaje w miarę stabilna, co przy silnych wahaniach pary EUR/USD jest dobrym sygnałem. W tym tygodniu raczej nie pojawią się informacje z polskiej gospodarki, które mogłyby wpłynąć na postrzeganie złotego. Zatem nadal trzeba śledzić dane zagraniczne.

Dane tylko z Niemiec

Jedyną istotną publikacją w dniu dzisiejszym będzie odczyt dotyczący dynamiki produkcji przemysłowej z Niemiec. Dane te pojawią się o godzinie 12:00, a prognozy rynkowe mówią o jej spadku z poziomu 1,7% m/m w miesiącu poprzednim do 0,5% obecnie. Mimo iż nie są to dane dla całej Strefy Euro, to mogą mieć pewien wpływ na nastroje inwestorów, dlatego warto zwrócić uwagę na aktualny odczyt.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz, kryzys
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz