Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Mateusz Adamkiewicz
|

Rynek czeka na decyję FOMC

0
Podziel się

Dziś poznamy kilka istotnych odczytów, przede wszystkim dane z USA.

Rynek czeka na decyję FOMC
bEpXPTbF

Poniedziałkowa sesja znów nie dostarczyła wielu emocji inwestorom. Nie dość, że kalendarium ekonomiczne było praktycznie puste, to jeszcze huragan zakłócił pracę traderów w Londynie. Dziś poznamy już kilka istotnych odczytów, przede wszystkim dane z USA. Jednak największe ruchy czekają nas w dniu jutrzejszym kiedy poznamy niezwykle istotny raport ADP a późnym wieczorem odbędzie się posiedzenie FOMC.

Wczoraj poznaliśmy pierwsze z szeregu danych z USA. Odczyt wrześniowej produkcji przemysłowej wskazał na wzrost o 0,6 procent rok do roku. Oczekiwania wynosiły 0,4 procent, tak więc dane stały się dobrym pretekstem do delikatnego odwrotu w stronę dolara. Oprócz mało istotnych danych o inflacji PPI poznamy odczyt sprzedaży detalicznej (13.30), równocześnie ujawnione zostaną dane o sprzedaży bez samochodów. Konsensus wynosi odpowiednio wzrost o 0,1 procent i 0,4 procent w skali miesiąca. Istnieje duża szansa na odczyty lepsze od oczekiwań, co powinno przełożyć się na korektę dolara.

Później, o godzinie 15 poznamy indeks zaufania konsumentów Conference Board, konsensus wynosi 75 pkt., miesiąc temu indeks wskazał na 79,7 pkt. Oba odczyty są istotne, ponieważ konsumpcja odpowiada za znaczącą część PKB Stanów Zjednoczonych. Dlatego jeśli dane będą dobre, a szanse na to są duże, to dolar może powrócić do łask inwestorów i zyskiwać na wartości przynajmniej do jutrzejszego posiedzenia FED.

bEpXPTbH

Wyniki Apple

Technologiczny gigant z Cupertino wraca do formy, wczorajszy raport przebił oczekiwania analityków. Spółka zarobiła 8,26 USD na akcję, oczekiwano 7,92 USD. Przychody wyniosły 37,5 mld dolarów i również były lepsze od oczekiwanych. Pozytywnie zapowiada się również następny kwartał, kiedy przychody mają wynieść od 55 do 58 mld USD. Firma sprzedała 33,8 milionów iPhonów, rekordowa ilość w tym kwartale, przed rokiem sprzedaż wyniosła 26,9 mln. Dodatkowo spółka sprzedała 14,1 mln iPadów i 4,6 mln Mac'ów. Wyniki zostały pozytywnie odebrane przez analityków zajmujących się spółką, jednak tuż po publikacji Apple tracił ponad 4 procent.

Na wykresach:

EUR/USD, W1 – obecny tydzień przynosi lokalne cofnięcie na parze EURUSD, co jest związane z testem lokalnego oporu. Mowa tutaj o górnym ograniczeniu w kanale wzrostowym oraz o ekspansji 100 procent. Dodatkowo w tym rejonie wypadał okrągły poziom 1,3800.

Jeśli opór ten nadal będzie silną barierą dla kupujących, to może dojść tutaj dla jeszcze większego cofnięcia, a wtedy też celem dla podaży mogłyby być okolice 1,3711-1,3646.
W tym rejonie znajdują się najbliższe wsparcia, które są wyznaczone przez ostatnie lokalne szczyty.

bEpXPTbN

USD/JPY, W1 – Już niedługo może dojść do kluczowych rozstrzygnięć na parze USDJPY. Mowa tutaj o potencjalnym zakończeniu fali czwartej, które tworzy się tutaj po ogromnym wzroście wartości dolara wobec japońskiego jena.

Zazwyczaj celem dla fali czwartej jest dolne ograniczenie w kanale trendowym wyrysowanym na podstawie szczytu fali 1 i 3 oraz na podstawie dołka fali 2. Stąd też w perspektywie kilku / kilkunastu tygodni notowania linię tę powinny przetestować i wtedy też byłaby szansa na wyrysowanie wzrostowej fali piątej w kierunku 103-104 jenów za dolara. Wsparcia to dodatkowo zniesienia 23,6-38,2 procent mierzone na podstawie długości fali trzeciej.

bEpXPTci
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
KOMENTARZE
(0)