Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Słabe dane z USA popsuły nastroje na rynku

0
Podziel się

Za nami kolejna sesja europejska, która przyniosła mieszane zachowanie inwestorów. Rozpoczęliśmy od dobrych nastrojów, dzięki czemu kurs EUR/USD wzrósł w okolice 1,4050.

Słabe dane z USA popsuły nastroje na rynku
bEhbFGDF

Niestety później nastroje zaczęły się pogarszać, co przełożyło się na spadki kursu. Początkowo brakowało impulsów, które mogłyby wywołać taką zmianę, jednak później na rynek napłynęły rozczarowujące dane zza oceanu (liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 470 tys., a dynamika zamówień na dobra trwałego użytku wyniosła 0,3 proc. w porównaniu do listopada), przez co inwestorzy woleli ograniczać ryzyko. W efekcie pod koniec sesji europejskiej kurs EUR/USD kształtował się w okolicy 1,3955.

PKB nieznacznie lepszy od oczekiwań

Dzisiejsza publikacja danych dotyczących dynamiki PKB za 2009 rok w Polsce jedynie chwilowo pomogła polskiej walucie. Mimo że aktualny odczyt okazał się być nieco lepszy od prognoz (dynamika wyniosła 1,7 proc. w skali roku, a nie jak się spodziewano 1,6 procent), to w drugiej części sesji złoty zaczął się osłabiać.

bEhbFGDH

Do tego dołożyły się kiepskie dane z USA i w rezultacie poranne zyski naszej waluty zostały mocno ograniczone, a na parze USD/PLN kurs przebił się powyżej dzisiejszego poziomu otwarcia. Ostatecznie kurs EUR/PLN wynosił po godzinie 16:00 4,0847, a USD/PLN 2,9255.

bEhbFGEi
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)