Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Kochan
|

Słabe euro, na rynkach nerwowo

0
Podziel się:

Dolar pozostaje stabilny wobec wspólnej waluty europejskiej, handel przebiega jednak w nerwowej atmosferze. W czasie wczorajszych notowań rynek EUR/USD ustanowił nowe, roczne minimum na poziomie 1,1868, w tym miejscu inwestorom kupującym dolary zabrakło jednak determinacji.

Dane o zamówieniach w przemyśle w maju wypadły zgodnie z oczekiwaniami inwestorów (+2,9%), pozostając bez większego wpływu na przebieg notowań. W czasie dzisiejszej sesji rynki poznają indeks koniunktury ISM w USA w sektorze usług oraz bardzo istotny w kontekście piątkowych danych wskaźnik mówiący o planowanych zwolnieniach w przedsiębiorstwach w czerwcu. Notowania na głównych rynkach mogą odznaczać się wysoką zmiennością.

Opór na poziomie 1,1950 zatrzymał realizację zysków na rynku EUR/USD. Wsparciem jest obecnie cena 1,1890, kolejną przeszkodą dla inwestorów kupujących dolary może być kurs 1,1860. Do czasu publikacji danych makroekonomicznych z USA kurs może utrzymać się w wyznaczonym przedziale.

Wsparcie na poziomie 111,60 na rynku USD/JPY zostało obronione, najbliższą barierą dla wzrostów dolara wobec jena jest poziom 112,10.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)