Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Joanna Pluta
|

Stabilizacja na rynku walutowym

0
Podziel się

Po ostatnich dynamicznych ruchach na rynku walutowym, dzisiejsza sesja przyniosła stabilizację nastrojów. Jeszcze rano jednak notowania EUR/USD kontynuowały piątkowe spadki, schodząc pod poziom 1,4800. Dalsza część dnia przebiegała pod znakiem konsolidacji wokół tej wartości.

Stabilizacja na rynku walutowym
bDzXKwut

**

W piątek zniżka eurodolara miała związek z nasileniem się oczekiwań wśród inwestorów na szybszy niż zakładano początek zacieśniania polityki pieniężnej w USA po dobrych danych z tamtejszego rynku pracy. Nastąpiło wtedy chwilowe odwrócenie się dodatniej korelacji pomiędzy eurodolarem a nastrojami na rynku. Sentyment po danych poprawił się bowiem znacząco, kurs EUR/USD natomiast zniżkował aż o ponad 2 figury. Dziś jednak para ta podążała już za nastrojami na europejskich parkietach, których indeksy traciły od początku notowań – eurodolar spadł na otwarciu poniżej wspomnianego poziomu 1,4800.

bDzXKwuv

Złoty natomiast nieprzerwanie pozostaje pod wpływem sentymentu inwestycyjnego – w czasie piątkowej sesji notowania krajowej waluty ciągnęły w górę dobre nastroje, jakie zapanowały na rynku po publikacji danych z USA. Dziś rano jednak trend ten nie był kontynuowany ze względu na spadki na parkietach Starego Kontynentu – kursy EUR/PLN i USD/PLN odbiły w górę, rosnąc o 3-5 groszy z wcześniejszych poziomów: 4,0400 i 2,7000. Po tym nastąpiła konsolidacja wokół wartości 2,7500 zł za dolara i 4,0700 zł za euro.

Dziś przed godz. 19.00 czasu warszawskiego rozpocznie się konferencja szefa Fed B. Bernanke, po której oczekuje się komentarza dotyczącego ostatnich danych z USA w odniesieniu do przyszłego kierunku polityki pieniężnej w Stanach Zjednoczonych. Prawdopodobne jest, iż komunikat powtórzy dotychczasowe stanowisko Rezerwy Federalnej, iż stopy procentowe w USA pozostaną na obecnym niskim poziomie jeszcze przez jakiś czas.

bDzXKwuB

Nie zaskoczył dzisiejszy komentarz prezesa ECB J.C. Trichet'a, zdaniem którego koszt pieniądza w strefie euro jest na odpowiednim poziomie. Po raz kolejny powtórzył on również, iż Stany Zjednoczone powinny prowadzić politykę silnego dolara, biorąc pod uwagę m.in. interesy partnerów gospodarczych USA.

bDzXKwuC
bDzXKwuW
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)