Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Michał Fronc
|

Stabilna sesja eurodolara w oczekiwaniu na Fed

0
Podziel się:

Przebieg notowań eurodolara w trakcie dzisiejszej sesji ewidentnie wskazywał, że inwestorzy wstrzymywali się z dokonywaniem większych transakcji w oczekiwaniu na decyzję FOMC ws. stóp procentowych oraz zaplanowaną później konferencję prasową z udziałem prezesa Rezerwy Federalnej.

Stabilna sesja eurodolara w oczekiwaniu na Fed
bELiaHIR

Kurs EUR/USD poruszał się dziś w wąskim przedziale 1,4650-1,4700. Wzrostu zmienności na rynku spodziewać można się w godzinach wieczornych wraz z rozpoczęciem publicznego wystąpienia szefa Fed.

Będzie to pierwsza konferencja prasowa do decyzji monetarnej Fed z tego też względu inwestorzy będą bacznie analizować każde słowo. Prawdopodobnie B. Bernanke potwierdzi przeprowadzenia do końca programu QE II, nie poruszając jednocześnie kwestii ewentualnej dalszej stymulacji amerykańskiej gospodarki.

Istotniejszego wpływu na rynek nie wywarły dzisiejsze publikacje makroekonomiczne. Zamówienia na dobra trwałego użytku w USA wzrosły w marcu o 2,5 proc. m/m, podczas gdy oczekiwano zwyżki o 2 proc. m/m. Z kolei ta sama pozycja po wykluczeniu środków transportu wzrosła w marcu o 1,3 proc. m/m, oczekiwano 1,8 proc. m/m.

bELiaHIT

Złoty umocnił się dziś w relacji do euro do poziomu 3,9212. Dopiero godziny popołudniowe przyniosły lekkie odreagowanie na parze EUR/PLN. Z kolei pod wpływem utrzymującej się słabości amerykańskiej waluty kurs USD/PLN spadł do poziomu 2,6713.

bELiaHJu
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)