Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Sylwester Majewski
|

Trend ciągle silny

0
Podziel się

Tydzień zbliża się do końca. Euro znowu traciło na wartości, choć wczoraj nie było już widać dużej chęci do wyprzedawania tej waluty.

bCZHChhh

Tydzień zbliża się do końca. Euro znowu traciło na wartości, choć wczoraj nie było już widać dużej chęci do wyprzedawania tej waluty. Portugalia zapowiada podwyżki podatków a w Hiszpanii związki wzywają do organizacji strajku.

Pojawiło się też trochę danych makroekonomicznych. Ilość nowych wniosków o zasiłki, spadła w ostatnim tygodniu o 4 000. Tym samym osiągnięto poziom 444 000 wniosków, co było wynikiem nieco gorszym od oczekiwań. Spadła również średnia tych danych z ostatnich czterech tygodni.

W kwietniu, wzrosły w USA ceny w imporcie. To już ósmy wzrost w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy. W ujęciu rocznym, ceny zwiększyły się o 11.1%.

bCZHChhj

Tymczasem w Europie doszło do wzrostu deficytu handlowego Wielkiej Brytanii. Odczyt na poziomie 3.7 mld funtów został odebrany negatywnie, co nie dziwi gdyż jeszcze w lutym deficyt wynosił 2.2 miliarda.

Słabsze dane odbiły się na wycenie funta. Na wykresie GBP/USD pokonano wsparcie na wysokości 1.48. Ponowny test poziomu 1.45 wydaje się więc nieunikniony. Jeśli to wsparcie nie utrzyma się, to spadki mogą sięgnąć poziomu 1.40. Opór znajduje się na 1.49 oraz 1.50.

bCZHChhK
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
KOMENTARZE
(0)