Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tydzień banków centralnych

0
Podziel się:

Ostatni dzień sierpnia przyniósł wzrosty na giełdzie, po tym jak wystąpienia szefa Fed i prezydenta USA skutecznie uspokoiły rynek. W piątkowym przemówieniu Bernanke powiedział, że Fed jest gotów podjąć działania konieczne do tego, by ograniczyć wpływ zawirowań na rynku finansowym na gospodarkę, ale jednocześnie dodał, że nie zamierza wyciągać z kłopotów inwestorów, którzy podjęli złe decyzje. Wypowiedzi Bush'a potwierdziły słowa szefa Fed.

Prezydent USA próbował uspokoić rynki finansowe przedstawiając propozycje reform, które prowadziłyby do stabilizacji dotkniętego ostatnio problemami sektora kredytowego. Bush zachęcał pożyczkodawców do renegocjacji warunków kredytów hipotecznych, by uniknąć problemów z brakiem regulowania płatności. Bush zaproponował modernizację FHA i wprowadzenie specjalnego programu, który pozwalałby właścicielom domów o dobrej historii kredytowej, którzy jednak mają problemy z płatnościami, na refinansowanie.
W tym tygodniu zapoznamy się z decyzjami odnośnie stóp procentowych banków centralnych z Australii, Kanady, Wielkiej Brytanii i Eurolandu. Istotnymi danymi nadchodzącymi z gospodarki amerykańskiej będzie indeks ISM z sektora usług, Beżowa Księga Fed oraz dane z sektora pracy odnośnie zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP). Sądzimy, że w oczekiwaniu na decyzje BoE i ECB dolar może znaleźć się pod presją. Dzisiaj jednak giełdy amerykańskie nie pracują (Dzień Pracy w USA) wobec czego kursy powinny pozostać stabilne.

EURPLN

EURPLN pozostaje w dalszym ciagu w zakresie wahań wyznaczonym od dołu przez poziom 3,8100 i od góry przez 3,8500. Piątkowe osłabienie złotego wynikało ewidentnie z wypowiedzi Bernanke, który zasugerował, że Fed jest gotów podjąć stosowne działania jeśli zajdzie taka potrzeba. Dziś giełdy amerykańskie nie pracują. Kurs EURPLN powinien pozostać dość stabilny, w 2 groszowym zakresie wahań 3,81-3,8330. W dalszym ciągu bronione jest silne wsparcie wynikajace z 38,2% zniesienia fib na poziomie 3,8090.Najlepszą strategia w dniu dzisiejszym wydaje się być handel w wyżej wymienionym zakresie.

EURUSD

Opublikowane w piątek indeksy nastroju pokazały stabilizację w strefie euro, jednak dane na temat sprzedaży detalicznej nie były już tak dobre jak oczekiwano.Eurodolar kontynuował ruch wzrostowy, testując ważny poziom 1,3700. Dane z USA, w tym indeks Uniwersytetu Michigan, który spadł w sierpniu do 83,4pkt z 90,4pkt spowodowały, że dolar ponownie znalazł sie pod presją. Spodziewamy sie, że ze względu na świeto w USA notowania eurodolara pozostaną dość stabilne, z lekką tendencją do umacniania się euro. Istotne wsparcie wyznacza 100-okresowa średnia na wykresie dziennym przebiegająca w rejonie 1,3580, natomiast opór wyznacza 78,6% zniesienia fib ostatnich spadków na poziomie 1,3740. Dziś zapoznamy się z indeksem PMI z sektora wytwórczego ze strefy euro i Niemiec. Analitycy spodziewaja się, że odczyt indeksów będzie zgodny z oczekiwaniami.

GBPUSD

Indeks nastroju w sierpniu wbrew oczekiwań rynkowym pozostał dość pozytywny. Pomimo ostatnich wielu negatywnych czynników dla gospodarki brytyjskiej, sentyment do funta pozostaje dobry w oczekiwaniu na czwartkową decyzję odnośnie stóp procentowych. Jedynymi danymi z Wielkiej Brytanii dziś jest indeks PMI z sektora wytwórczego. Analitycy oczekują, że indeks w sirepniu utrzyma się na poziomie 55pkt. W dalszym ciagu widzielibysmy kontynuację ruchu wzrostowego na GBPUSD w okolice 2,0270 wyznaczone przez 61,8% zniesienia fib całości ruchu spadkowego z poziomu 2,06. Najbliższe wsparcie wyznacza 20-okresowa średnia na wykresie dziennym na poziomie 2,0160.

USDJPY

Opublikowane w zeszłym tygodniu dane z Japonii, w tym dane na temat inflacji CPI, wydatki gospodarstw domowych, które spadły w lipcu o 0,1% wobec oczekiwanego wzrostu oraz indeks PMI z sektora wytwórczego, który w dalszym ciągu znajduje się poniżej 50pkt. nie stanowią wsparcia dla jena. Na wykresie o dłuższym interwale czasowym znajdujemy się w dużym trójkącie, mniej wiecej pośrodku szerokiego zakresu wahań. Wsparcie wynikajace ze 100-okresowej średniej na wykresie dziennym znajduje się na poziomie 115,50. W dalszym ciągu preferowalibysmy zakupu USDJPY na ruchach korekcyjnych w okolice najbliższego wsparcia. Poprawa nastrojów na giełdzie w ostatnim czasie i spadke awersji do ryzyka sprzyja inwestycjom w waluty wyżej oprocentowane i finsowaniu się jenem.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)