Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Joanna Pluta
|

Udana aukcja portugalskich obligacji

0
Podziel się:

Dzisiejsza sesja na rynku eurodolara upływała pod znakiem oczekiwania na aukcję portugalskich obligacji.

Udana aukcja portugalskich obligacji

Inwestorzy pozytywnie nastawieni względem oferty od rana dyskontowali fakt, iż będzie cieszyła się ona powodzeniem, co doprowadziło do wzrostu kursu EUR/USD aż do poziomu 1,3050. Aukcja rzeczywiście wypadła bardzo dobrze. Portugalii udało się sprzedać całość z zaplanowanej maksymalnej oferty początkowej o wartości pomiędzy 750 mln i 1,25 mld euro przy popycie na poziomie 3,6 mld euro. W efekcie rentowności 10-letnich obligacji tego kraju spadły dziś zdecydowanie poniżej poziomu 7,0 proc., do 6,9 proc.

Udana aukcja przyniosła odreagowanie i chwilowy spadek eurodolara w okolice 1,2960, pod koniec sesji europejskiej jednak kurs powrócił w pobliże 1,3050.
Dziś z Eurolandu poznaliśmy dane dotyczące produkcji przemysłowej za listopad. Wypadły one lepiej od oczekiwań – produkcja w stosunku rocznym wzrosła o 7,4 proc., a miesiąc do miesiąca o 1,2 proc. Tymczasem prognozowano, iż zwiększy się ona o 6,0 proc. r/r i 0,5 proc. m/m. Publikacja te jednak nie wywarła większego wpływu na rynek ze względu na fakt, iż dotyczyła odległego okresu, a inwestorzy pozostawali w oczekiwaniu na aukcję.
Dobre nastroje na europejskim rynku wspierały dziś złotego.

Notowania EUR/PLN zniżkowały do poziomu 3,8350, a kurs USD/PLN po lekkim odbiciu w górę, powrócił w okolice porannych minimów, czyli 2,9400. Dziś również miała miejsce udana aukcja krajowych obligacji. Ministerstwo Finansów zaoferowało 10- i 20-letnie papiery dłużne o łącznej wartości 2,5 mld zł. Zainteresowanie inwestorów było wysokie – zgłoszony popyt ponad dwukrotnie przekroczył podaż (wyniósł 5,4 mld zł).

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)