Notowania

komentarze walutowe
06.12.2007 16:24

Umocnienie amerykańskiej waluty

Dzisiejsza sesja przyniosła kontynuację rozpoczętego wczoraj procesu aprecjacji dolara. Kurs EUR/USD spadł do poziomu 1,4525, co potwierdza nasze wcześniejsze prognozy, że pokonanie wparcia na poziomie 1,46 przyśpieszy spadki.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Dzisiejsza sesja przyniosła kontynuację rozpoczętego wczoraj procesu aprecjacji dolara. Kurs EUR/USD spadł do poziomu 1,4525, co potwierdza nasze wcześniejsze prognozy, że pokonanie wparcia na poziomie 1,46 przyśpieszy spadki. *

Obecnie istniej duże zagrożenie dalszej deprecjacji europejskiej waluty nawet do poziomu 1,4150. Ważną informacją było dziś obniżenie stopy procentowej przez Bank Anglii o 25 punktów. Analitycy oczekiwali, że koszt pieniądza w Wielkiej Brytanii pozostanie bez zmian. Rynek jednak już wczoraj dał sygnał mogący świadczyć o możliwości takiej zaskakującej decyzji BoE. Potwierdza to jak ważna jest obserwacja zachowania kursów, przed ważnymi danymi makroekonomicznymi. Analiza techniczna dała na wczorajszej sesji sygnał sprzedaży GBP już przy poziomie 2,05 i tutaj poziomem docelowym są nawet okolice 1,96. Dalsze spadki są także prawdopodobne na parze EUR/USD, co świadczy o tym że grudzień powinien przynieść odreagowanie deprecjacji dolara. Dużą zmienność możemy obserwować także na jutrzejszej sesji ponieważ podane zostaną istotne dane o liczbie nowych miejsc pracy w sektorze pozaroliczym.

Rynek krajowy pozostał dziś stabilny. Po wczorajszym znacznym umocnieniu rodzimej waluty dziś kursy pozostawały w konsolidacji. Wydaje się jednak, że kolejne sesje powinny przynieść kontynuację procesu aprecjacji złotego. Do dzisiejszej stabilizacji przyczyniły się także słowa wiceminister finansów Katarzyny Zajdel - Kurowskiej. Powiedziała ona, że za listopadowy wzrost inflacji odpowiada wzrost cen żywności i nie ma na razie presji na inflację bazową.

Inny opinię wyraził natomiast członek Rada Polityki Pieniężnej Dariusz Filar. Stwierdził on, że inflacja bazowa już przyśpiesza i jej ustabilizowaniu w najbliższych kwartałach powinna skupić się RPP.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
TMS Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz