Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W centrum uwagi dane z USA

0
Podziel się:

Najsilniejszą walutą z grona G10 jest dziś dolar australijski.

**EUR/USD osunął się wczoraj poniżej poziomu 1,36., co ostatni raz można było zaobserwować w połowie lutego. EUR/PLN po osiągnięciu szczytu nieco powyżej 4,17, zniżkował do 4,1550. USD/PLN pozostaje stabilny, oscylując wokół poziomu 3,0550.

Ze względu na brak ważnych danych makroekonomicznych z Europy uwaga rynków powinna skupić się na publikacjach z USA. Dziś poznamy drugi odczyt dotyczący PKB za I kwartał w Stanach Zjednoczonych. Oczekiwania zakładają rewizję danych z 0,1 proc. w ujęciu kwartalnym do poziomu -0,5 proc k/k.

W tym samym czasie na rynek napłynie informacja o ilości wnioskodawców o zasiłek dla bezrobotnych. Konsensus wynosi 318 tys., co oznaczałoby spadek z 326 tys. tydzień wcześniej. 4-tygodniowa średnia znajduje się na poziomie 322,5 tys. Indeks podpisanych umów kupna domów w kwietniu opublikowany zostanie o godz. 16:00. Rynkowe oczekiwania kształtują się na poziomie -8,8 proc. w ujęciu rocznym oraz 1,0 proc. m/m.

Najsilniejszą walutą z grona G10 jest dziś dolar australijski. Zyskuje on wobec pozostałych członków grupy średnio około 0,5 proc. Stało się tak za sprawą dobrych nocnych danych dotyczących planowanych inwestycji w 2014/2015 przez australijskie przedsiębiorstwa. Co ciekawe struktura wskazuje na odejście od inwestycji w górnictwo na rzecz innych sektorów, co należy odbierać pozytywnie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)