Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komentarze walutowe
23.06.2008 08:50

Waluty: Szansa na wybicie?

Notowania pary EURUSD już od dwóch miesięcy poruszają się w szerokim przedziale konsolidacji 1,5284 - 1,5841 i póki co trudno jednoznacznie stwierdzić, w którym kierunku może nastąpić kolejny ruch.

Podziel się
Dodaj komentarz

Notowania pary EURUSD już od dwóch miesięcy poruszają się w szerokim przedziale konsolidacji 1,5284 - 1,5841 i póki co trudno jednoznacznie stwierdzić, w którym kierunku może nastąpić kolejny ruch.

Można jednak odnotować, iż w tym tygodniu będziemy mieć dość ,,zapalników", które tę sytuację mogą zmienić. Najważniejszym jest oczywiście komunikat Fed - rynki już w chwili obecnej oczekują dwóch podwyżek stóp w tym roku, zatem wypadałoby przynajmniej zobaczyć wyraźne przeformułowanie komunikatu. Drugim jest dzisiejszy odczyt Ifo. Wreszcie, ciągle dużą rolę odgrywają notowania ropy. W sytuacji gdyby komunikat Fed był raczej łagodny (tzn. Fed ostrzegłby przed zagrożeniami inflacyjnymi, ale komunikat nie zapowiadałby jeszcze podwyżek), odczyt Ifo byłby dobry a notowania ropy nadal rosły - byłaby szansa na wyjście górą. Przeciwny scenariusz to umocnienie dolara. Oczywiście możemy mieć mieszankę sygnałów, co mogłoby oznaczać pozostanie w kanale. Należy pamiętać, że ewentualne wyjście górą dość szybko napotka kolejne poziomy oporu - psychologiczny 1,60 i maksimum na poziomie 1,6018.

Teoretycznie najbliższy tydzień na rynku złotego powinien być interesujący. Rada Polityki Pieniężnej podejmie decyzję ws. stóp procentowych (najprawdopodobniej podwyższając je o 25 bp), ponadto NBP przedstawi projekcję inflacyjną, a wcześniej mamy jeszcze dane o sprzedaży detalicznej. Notowania złotego zdają się jednak coraz bardziej uodparniać na krajowe informacje. W minionym tygodniu złoty dość wyraźnie zyskiwał mimo źle wyglądających danych o produkcji przemysłowej czy niższej dynamice wynagrodzeń. W ciągu tygodnia kurs USDPLN obniżył się z poziomu 2,1945 do 2,1540, zaś EURPLN z 3,3850 do 3,3625. Wydaje się więc, że również w tym tygodniu dla rynku większym impulsem niż choćby decyzja Rady, byłoby wyklarowanie się sytuacji na parze EURUSD.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz