Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wybicie EUR/USD tylko chwilowe

0
Podziel się

Od zamknięcia wczorajszej sesji europejskiej obserwowaliśmy szybkie wybicie głównej pary walutowej powyżej linii oporu 1,3660, która była skuteczną barierą przez ostatnie dni.

bEhhESER

Ostatecznie kurs dotarł do 1,3735. Na poprawę stabilności wspólnej waluty mogła wpłynąć wczorajsza informacja o planach oszczędnościowych Grecji. Optymizm był kontynuowany po opublikowaniu indeksu ISM dla usług w USA. W trakcie sesji amerykańskiej notowania zaczęły jednak spadać i na rozpoczęcie dzisiejszego dnia ponownie znajdujemy się lekko poniżej 1,3660.

Początek dnia taki jak ostatnio

W ciągu ostatnich kilku dni scenariusz na polskich parach walutowych wyglądał tak, że w godzinach porannych złoty się osłabiał, a kursy EUR/PLN i USD/PLN szły w górę, jednak w godzinach popołudniowych polska waluta ponownie zyskiwała na sile. Dzisiejszy dzień wygląda na początku bardzo podobnie. Notowania EUR/PLN lekko rosną do 3,9120, natomiast USD/PLN rośnie do 2,8650. Scenariusz delikatnego odbicia byłby naturalny po takim umocnieniu złotówki, jednak aby myśleć o jakiejkolwiek korekcie trzeba zobaczyć, gdzie się znajdą kursy na koniec dnia oraz tygodnia.

Co nas dzisiaj czeka?

Dzisiejszego dnia opublikowanych zostanie całkiem sporo istotnych informacji makroekonomicznych. Najpierw poznamy rewidowane dane dotyczące PKB w Strefie Euro za IV kwartał. Są one prognozowane na -2,1% r/r, a poprzednio wyniosły -4,1%. Kolejna informacja z Europy to decyzja Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp procentowych. Rynek spodziewa się, że bank utrzyma stopy na poziomie 1%. Popołudnie to dane makro zza oceanu.

bEhhESET

Poznamy cotygodniową informację o licznie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Jest ona szacowana na 470 tys., podczas gdy poprzedni jej odczyt wskazał 496 tys. Na zakończenie sesji europejskiej opublikowany zostanie indeks podpisanych umów kupna domów. Spodziewany jest odczyt 1% m/m, czyli tyle, ile w poprzednim okresie. Dowiemy się także jakie były ostateczne zamówienia na dobra trwałego użytku. Przewidywana wartość to 3% m/m. Poprzedni odczyt wskazał 1,9% m/m.

bEhhESFu
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)