Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wyczekiwanie na rynku

0
Podziel się

Jutro odbędzie się przesłuchanie Janet Yellen w Kongresie.

Wyczekiwanie na rynku
bEriywad

Końcówka sesji amerykańskiej, oraz handel w Azji, były relatywnie spokojne. Widać, że rynek polaryzuje się przed jutrzejszym przesłuchaniem Janet Yellen w Kongresie. Naszym zdaniem przyszła szefowa FED nie będzie na tyle gołębia, aby to dało pretekst do rozwinięcia się dłuższej korekty ostatniego umocnienia dolara.

Dzisiejszy Financial Times zauważa, że o ile Yellen może liczyć na poparcie Demokratów, to niektórzy Republikanie pozostają sceptyczni zarzucając jej przywiązanie do zbyt luźnej polityki. Tymczasem ostatnie dane makroekonomiczne uzasadniają przyjęcie bardziej _ centrowego _ stanowiska...

Wczoraj wieczorem agencje informacyjne odnotowały dwie _ sprzeczne _ wypowiedzi członków FED. Dennis Lockhart nie wykluczył sytuacji w której program QE3 zostałby zredukowany już w grudniu, choć jak dodał zachowanie akomodacyjnej polityki przez dłuższy czas byłoby wskazane. Z kolei Narayana Kocherlakota opowiedział się za zwiększeniem skali programu skupu aktywów. Nie są to jednak informacje, które by zaskakiwały. Dzisiaj w kalendarzu mamy jeszcze wystąpienie Sandry Pianalto o godz. 14:45.

bEriywaf

Środa upłynie także pod znakiem wypowiedzi członków Europejskiego Banku Centralnego – o godz. 9:00 Christian Noyer i o godz. 13:10 Jens Weidmann. Czy dojdzie do francusko-niemieckiej polemiki? Szef Buby najpewniej będzie krytyczny względem ostatniej decyzji ECB o obniżce stóp procentowych. Niemniej rynki finansowe przyzwyczaiły się już do tego, że Weidmann z reguły gra solo...

Wydarzeniem dnia będą informacje z Wielkiej Brytanii, o których wspominałem już we wczorajszych raportach przy okazji dużej zmienności funta bo zaskakująco słabych danych nt. inflacji CPI. Pretekstem do jej powrotu będą już dane z rynku pracy o godz. 10:30. Oczekuje się, że stopa bezrobocia pozostała w październiku na poziomie 7,7 proc., ale już liczona inną metodą liczba wniosków od bezrobotnych spadła w listopadzie o 35 tys. (miesiąc wcześniej było to -41,7 tys.).

Lepsze dane mogą podbić w górę notowania funta przed kluczowym Raportem nt. Inflacji o godz. 11:30, któremu będzie towarzyszyć konferencja szefa Banku Anglii – Marka Carneyâ'a. Chociaż GBP/USD ma niewielkie szanse na ruch w stronę 1,60, po tym jak ponownie powróciliśmy poniżej złamanych wczoraj 1,59. Silnym oporem będzie strefa 1,5945-60. Szef BOE ma świetną okazję ku temu, aby wpłynąć na średnioterminowe oczekiwania rynku, a funt wydaje się być nieco przewartościowany (zwłaszcza z punktu widzenia lokalnych eksporterów). Tym samym możemy kontynuować trend spadkowy, ku któremu przesłanki wyraźnie wzrosły wczoraj.

Z kolei na EUR/USD widać trudności ze złamaniem oporu na 1,3455-60. Wsparciem są już jednak okolice 1,3415. Spada prawdopodobieństwo czasowego wyjścia ponad 1,35, a rosną szanse na testowanie 1,3375-95 w najbliższych godzinach. Kilkudniowa perspektywa to test nowych minimów względem 1,3294 z ubiegłego czwartku.

bEriywal
bEriywaG
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(0)