Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Konrad Ryczko
|

Wyhamowanie spadków na złotym, możliwa korekta

0
Podziel się

Poranny komentarz walutowy analityka DM BOŚ.

Wyhamowanie spadków na złotym, możliwa korekta
bEpRolkl

Wtorkowy, poranny handel przynosi kontynuację stabilizacji polskiej po wczorajszej względnie udanej sesji na rynku.

Złoty wyceniany jest przez inwestorów następująco: 4,2275 PLN za euro, 3,0347 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4776 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 4,298% w przypadku papierów 10-letnich.

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku złotego przyniosło wyhamowanie spadków polskiej waluty wobec euro oraz franka szwajcarskiego. Wyniki wspominanego wczoraj referendum (ostatecznie 96,77% za przyłączeniem do Rosji) i brak zaostrzenia konfliktu na tejże bazie wsparły wyceny bardziej ryzykownych aktywów. Inwestorzy pozostają jednak ostrożni, gdyż trwa obecnie rozejm do 21 marca i ciągle nie wiadomo jak konflikt rozwinie się w przyszłości.

bEpRolkn

Dlatego też niezwykle istotna wydaje się dzisiejsza konferencja Prezydenta Rosji, gdzie rynek doszukiwać się będzie potencjalnych sygnałów co do przyszłości Krymu i wschodniej Ukrainy. Z punktu widzenia złotego obserwowaliśmy stabilizację wraz z resztą koszyka walut CEE. Układ techniczny sprzyja wygenerowaniu mocniejszej korekty ostatnich zwyżek na parach, jednak niepokój związany z Krymem skutecznie ogranicza napływ kapitałów zagranicznych do złotego.

W trakcie dzisiejszej sesji GUS poda przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w lutym. Rynek spodziewa się odpowiednio dynamiki na poziomie 0,2% r/r oraz 3,23% r/r. W szerszym ujęciu rynek zakłada, że poprawa sytuacji na rynku pracy będzie kontynuowana, a ostatnie wskazania obciążone były przede wszystkim zmianą próby badania GUS. Dodatkowo w trakcie dzisiejszej sesji MF poda wielkość podaży na czwartkową aukcję długu.

Z rynkowego punktu widzenia utrzymanie kwotowań poniżej zakresu 4,24-4,25 EUR/PLN sugeruje, że może dojść do próby odrobienia części strat i korekty w kierunku okolic 4,20 PLN. Analogiczny scenariusz możliwy jest dla pary CHF/PLN, gdzie zakres docelowy wynosi okolice 3,45 PLN. Para USD/PLN pozostaje w konsolidacji w obszarze 3,0175-3,0485 PLN. Realizacja powyższego pozytywnego scenariusza zależeć będzie prawdopodobnie od wpływu dzisiejszego wystąpienia Putina na rynki.

bEpRolkO
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(0)