Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Joanna Pluta
|

Wzrost zmienności w notowaniach eurodolara

0
Podziel się:

Za nami dość zmienna sesja w notowaniach eurodolara. Kurs EUR/USD po wczorajszej zwyżce pod poziom 1,4000, dziś rano kształtował się w pobliżu 1,3900.

Wzrost zmienności w notowaniach eurodolara

Od początku notowań w Europie podlegał on jednak systematycznej zwyżce, która wyciągnęła go ponad wartość 1,4000, gidze zdołał utrzymać się do końca sesji europejskiej.

Trudno wskazać konkretny czynnik, stojący za dzisiejszymi zmianami kursu eurodolara. Na początku dnia wsparciem dla wartości EUR mogły być niezłe dane ze strefy euro. Indeksy aktywności gospodarczej PMI z Niemiec wypadły lepiej od oczekiwań i to zarówno w odniesieniu do sektora przemysłowego, jak i usługowego. W przypadku analogicznych danych z Eurolandu, PMI dla usług zaprezentował się gorzej od prognoz, jednak wartość wskaźnika dla sektora wytwórczego była wyższa od oczekiwań.

O godz. 14.30 z USA napłynęły cotygodniowe dane o liczbie nowo zarejestrowanych bezrobotnych – wyniosła ona w ubiegłym tygodniu 452 tys., czyli nieco mniej niż przewidywały prognozy (455 tys.). Pod koniec sesji poznaliśmy jeszcze indeks wskaźników wyprzedzających koniunkturę z USA oraz wskaźnik Fed Filadelfia również ze Stanów Zjednoczonych.

Pierwszy z wymienionych indeksów okazał się być zgodny z prognozami (wyniósł on we wrześniu 0,3 proc. m/m), drugi natomiast rozczarował. Wskaźnik Fed Filadelfia, mierzący aktywność gospodarczą w filadelfijskim okręgu Fed, wzrósł w październiku do 1,0 pkt z -0,7 pkt miesiąc wcześniej; oczekiwano natomiast zwyżki do 2,0 pkt. Publikacje te nie miały jednak większego wpływu na notowania eurodolara.

Złoty po powrocie do konsolidacji, nie wykazywał dziś większej zmienności, a notowania EUR/PLN poruszały się przez większość dnia w pobliżu poziomu 3,9500. Z opublikowanego dzisiaj raportu z ostatniego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej wynikało, iż na spotkaniu we wrześniu (podobnie jak w sierpniu) był głosowany wniosek o podwyżkę stóp procentowych o 50 pb. Nie spotkał się on jednak z akceptacją większości członków RPP. Publikacja nie zaskoczyła żadnymi nowymi szczegółami.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)