Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zaskakująco duża nerwowość przed decyzją FOMC

0
Podziel się

Na zawirowaniu na rynkach mocno dziś stracił i złoty. Dolar na chwilę obecną kosztuje 3,0877 złotych.

Zaskakująco duża nerwowość przed decyzją FOMC
bDAwwdsl

Wielu osobom wydawało się, że to może być spokojna sesja i wyczekiwanie przed decyzją FOMC w sprawie stóp procentowych. Nic jednak takiego nie miało miejsca, a rynek zachowywał się bardzo niespokojnie.

Na głównej parze walutowej mieliśmy dziś dużą (jak na taki dzień) zmienność. W pierwszej części sesji kurs głównej pary walutowej naruszył krótkoterminowy trend spadkowy, lecz później nastąpił ruch powrotny, a popytowi na dolara udało się sprowadzić ceny na poziomy nienotowane od 23 stycznia tego, mianowicie do poziomu 1,3604. Tu jednak zadziałały ważne wsparcia i po chwili kurs ponownie zaczął rosnąć, sytuacja tata trwa do teraz, a obecnie wartość EUR/USD wynosi 1,3664.

Teraz czekamy na ostatnie posiedzenie FOMC pod przewodnictwem Bena Bernanke. Rynek spodziewa się kolejnego ograniczenia programu QE3 (po grudniowym) o 10 mld USD (do 65 mld USD miesięcznie). To jednak nie jest tak oczywiste po ostatnio pojawiających się słabych danych z amerykańskiej gospodarki. Jeżeli chodzi o stopy procentowe, to tu raczej zaskoczenia nie będzie i zostaną one utrzymane na niezmienionym poziomie.

bDAwwdsn

Na zawirowaniu na rynkach mocno dziś stracił i złoty. Dolar na chwilę obecną kosztuje 3,0877 PLN, choć notowane dziś były i poziomy nienotowane od listopada ubiegłego roku tzn. okolice 3,108. Euro wyceniane jest obecnie na 4,2173, choć dziś były już notowane i poziomy rzędu 4,23 PLN.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bDAwwdsO
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)