Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Marcin R. Kiepas
|

Zaskakujący spokój złotego

0
0
0
Podziel się

Pod znakiem umiarkowanych wahań notowań złotego minął poniedziałek na rynku walutowym.

Zaskakujący spokój złotego
bCOLIPZx

Pod znakiem umiarkowanych wahań notowań złotego minął poniedziałek na rynku walutowym.

Większych emocji nie wywołała, ani publikacja przez Narodowy Bank Polski marcowego raportu o inflacji, ani wypowiedzi przedstawicieli Rady Polityki Pieniężnej, ani też obserwowane dziś wyraźne wahania nastrojów na rynkach akcji i surowców.

Najnowszy raport o inflacji, zgodnie z oczekiwaniami, wzmacnia oczekiwania na podwyżki stóp procentowych w Polsce. Jak wynika z zawartej w nim projekcji, przy założeniu niezmiennych stóp procentowych, inflacja znajdzie się z 50% prawdopodobieństwem w przedziale 2,8-3,7% w 2011 r. (wobec 2,5-3,5% w projekcji październikowej), 2,2-3,4% w 2012 r. (wobec 2,4-3,7%) oraz 2,1-3,7% w 2013 r.

Te oczekiwania na silniejsze podwyżki tonują natomiast kolejni przedstawiciele Rady Polityki Pieniężnej, którzy prezentują dość gołębie stanowisko. W poniedziałek nt. stóp procentowych wypowiedziała się Elżbieta Chojna-Duch oraz Anna Zielińska-Głębocka., wspierając dotychczasowe stanowisko Rada mówiące o tym, że nie będzie ona nadmiernie śpieszyła się z podwyżkami kosztu pieniądza.

bCOLIPZz

Rynek walutowy pozostał dziś również nieczuły na zmieniające się nastroje na rynkach finansowych. O ile jeszcze w godzinach porannych złoty zdołał odrobić niewielkie straty, reagując na poprawę nastrojów na europejskich giełdach, po tym jak wcześnie rano popsuły je silne spadki na azjatyckich parkietach. To w końcówce notowań nie zareagował już na silne spadki w pierwszych godzinach notowań na Wall Street oraz korespondujące z nimi mocne spadki na rynku surowcowym (głównie na rynku miedzi, która potaniała o prawie 4%).

Brak reakcji złotego na sytuację na rynkach globalnych nie oznacza, że czynnik ten traci na znaczeniu. W kolejnych dniach będzie to podstawowy element determinujący jego zachowanie.

O godzinie 18:07 kurs USD/PLN testował poziom 2,8389 zł, a EUR/PLN 3,97 zł.

bCOLIQaa
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
komentarz
0
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(0)