Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty cieszył się sporym zainteresowaniem

0
Podziel się:

Wczorajszy dzień na rynku krajowej waluty był niemal odwrotnością tego, co działo się na sesji środowej. Tym razem złoty cieszył się sporym zainteresowaniem i wcześniejsze jego osłabienie zostało na wczorajszej sesji w całości skorygowane.

Wczorajszy dzień na rynku krajowej waluty był niemal odwrotnością tego, co działo się na sesji środowej. Tym razem złoty cieszył się sporym zainteresowaniem i wcześniejsze jego osłabienie zostało na wczorajszej sesji w całości skorygowane.

USD/PLN
Wczorajszy dzień na rynku krajowej waluty był niemal odwrotnością tego, co działo się na sesji środowej. Tym razem złoty cieszył się sporym zainteresowaniem i wcześniejsze jego osłabienie zostało na wczorajszej sesji w całości skorygowane. W przypadku relacji dolara do krajowej waluty, za sprawą wahań z ostatnich około dwóch tygodni można tu wyznaczyć coś na kształt trójkąta, którego zakres to ok. 2,8960 - 2,9150. Jego pojawienie się po silnej fali spadkowej wciąż preferuje posiadaczy długich pozycji w złotym, a więc większym prawdopodobieństwem cechuje się wariant wybicia dołem i kontynuacji dotychczasowej tendencji spadkowej na tej parze. Układ oporów pozostaje bez zmian, czyli należałoby zwrócić uwagę na rejon 2,92 - 2,9350 i jego przekroczenie generowałoby już pozytywne sygnały dla dolara.

EUR/PLN
Mniej więcej analogiczny ruch pojawił się wczoraj również na eurozłotym, czyli także doszło do skorygowania ruchu osłabiającego krajową walutę, jaki pojawił się dzień wcześniej. Kurs odbił się tu od około 3-tygodniowej linii spadkowej i przetestował okolice wsparcia, jakim jest dolne ograniczenie wahań z ostatnich dni 3,8630. Można więc zakładać, że niebawem pojawią się tu jakieś rozstrzygnięcia, bowiem z jednej strony mamy wspomniane wsparcie, a z drugiej coraz niżej znajdującą się linię spadkową, zatem miejsca na dalsze oscylacje robi się tu już coraz mniej.

PLN BASKET
Umocnienie złotego znalazło swoje przełożenie oczywiście również na koszyku eurodolara. Rejon 3,40 okazał się wystarczającym oporem i nieudany atak na ten poziom zakończył się odbiciem cen. Obecnie sytuacja jest tu mniej więcej podobna do tego, co możemy obserwować na parze dolara względem krajowej waluty, czyli również pojawiła się tu konsolidacja poprzedzona falą spadkową, co w tym układzie wciąż preferuje posiadaczy krótkich pozycji. Przełamanie 3,38 winno być sygnałem wyznaczenia kolejnej fali aprecjacji krajowej waluty, natomiast oporem pozostaje oczywiście 3,40 (teraz dodatkowo zwiększył swoje podażowe znaczenie).

GBP/PLN
Umocnienie złotego pojawiło się również względem brytyjskiej waluty. Co istotne, wczorajsze umocnienie złotego doprowadziło tu do wyznaczenia prawego ramienia kilkudniowej RGR z linią szyi w rejonie 5,69. Jeśli poziom ten zostałby wyraźniej przełamany, wówczas należałoby oczekiwać dalszego umocnienia złotego w kierunku niedawnych dołków przy 5,64. Głównym oporem o charakterze krótkoterminowym pozostają okolice 5,73 i ich przekroczenie byłoby już sygnałem nieco bardziej wyraźnej poprawy.

CHF/PLN
Dosyć ciekawie zrobiło się w krótkim terminie na parze franka względem krajowej waluty. O ile bowiem rynek nieco wyraźniej odbił się na sesji środowej od kilkumiesięcznej linii trendu wzrostowego, o tyle wczorajsze umocnienie złotego doprowadziło do sprowadzenia cen pod jej poziom, generując tym samym sygnały dalszego umocnienia krajowej waluty. W ramach oporu zwróciłbym teraz uwagę na około miesięczną linię spadkową, na której środowe odbicie się zatrzymało. Jest ona obecnie zlokalizowana przy cenie 2,4020.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)