Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Złoty coraz mocniejszy

0
Podziel się:

Rynek krajowy pozostawał dziś pod wpływem rynku zagranicznego. Inwestorzy sprzedawali waluty, co doprowadziło do spadku kursu USD/PLN w okolice 2,26.

Złoty coraz mocniejszy

Dzisiejsza sesja przyniosła kontynuację wyprzedaży amerykańskiej waluty.

Już w piątek pisaliśmy, że istnieje duże prawdopodobieństwo zakończenia korekty na parze EUR/USD i sesja dzisiejsza zwiększa szansę na realizację takiego scenariusza. Podobieństwo ubiegło tygodniowego ruchu z tym jaki wydarzył się na początku lutego tego roku sugeruje, że mogą teraz nastąpić dość dynamiczne wzrosty kursu tej pary walutowej. Realny wydaje się nawet wzrost ponad ostatni szczyt i ustanowienie nowego w okolicach poziomi 1,60. W najbliższych dniach możliwe jest jednak chwilowe umocnienie dolara spowodowane dużym wykupieniem rynku na wskaźnikach godzinowych.

Dzisiejszemu umocnieniu wspólnej waluty pomagały oczekiwania na wystąpienie szefa ECB. Oczekuje się, że może on zwrócić uwagę na wysoką inflację w strefie euro, co z całą pewnością oddali możliwość obniżek stóp procentowych w najbliższym czasie. Wysokie stopy utrzymywane przez ECB są ważnym czynnikiem kształtującym kursu szczególnie w czasie nadal wysokich oczekiwań na kolejne obniżki kosztu pieniądza przez FED. Obecnie rynek szacuje na 70 procent, że na posiedzeniu 30 kwietnia stopa procentowa w USA zostanie po raz kolejny obniżona tym razem o 25 punktów.

Warto zauważyć, że stopy w USA należą do jednych z najniższych na świecie. Niższe ma m.in Japonia.

Rynek krajowy pozostawał dziś pod wpływem rynku zagranicznego. Inwestorzy sprzedawali waluty, co doprowadziło do spadku kursu USD/PLN w okolice 2,26. Jeśli jutro Rada Polityki Pieniężnej podniesie koszt pieniądza to realny stanie się spadek dolara poniżej ostatnich

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
TMS Brokers
KOMENTARZE
(0)