Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Złoty coraz mocniejszy

0
Podziel się

Dopóki na rynkach światowych będą się utrzymywać dobre nastroje, inwestorzy będą ignorować różne niepokojące informacje z rynku lokalnego, jak np. założenia do Wieloletniego Planu Finansowego, które gabinet Donalda Tuska zaprezentował w piątek.

Złoty coraz mocniejszy
bEgshwHp

Brakuje w nich elementów znaczącego zacieśnienia polityki fiskalnej, ani też propozycji bardziej radykalnych reform. Rząd chce łatać budżet wyższymi wpływami z tytułu stawki VAT, która może rosnąć też w kolejnych latach (weekendowe spekulacje _ Rzeczpospolitej _), a także tak naprawdę jednorazowymi _ strzałami _ z tytułu prywatyzacji, czy też sprzedaży ziemi. Wyższa stawka VAT może generować dodatkowy impuls inflacyjny, co jak słusznie zauważył Adam Glapiński z RPP zwiększa ryzyko podwyżki stóp procentowych. Jednak idąc tym _ dziwnym _ tropem można _ odkryć _, że w dłuższej perspektywie może to sprzyjać umocnieniu złotego...

Opublikowane dzisiaj rano słabsze dane dotyczące indeksu PMI w Chinach (spadek w lipcu poniżej bariery 50 pkt.), ani też gorszy odczyt tego samego indeksu dla Polski (52,1 pkt. w lipcu), nie zrobiły na inwestorach żadnego wrażenia. Parkiet w Szanghaju kontynuuje odbicie po wcześniejszych spadkach, a w kraju słaby odczyt PMI jest zestawiany z rewelacyjnymi danymi z Niemiec (indeks IFO), które są naszym największym partnerem. Dane z Europy były dobre (indeksy PMI z Francji i dla całego Eurolandu pobiły oczekiwania, a odczyt dla Niemiec był zgodny z prognozami).

W kolejnych godzinach uwaga rynku skupi się na publikacjach z USA – o godz. 16:00 poznamy dynamikę wydatków na inwestycje budowlane i indeks ISM dla przemysłu (oczek. 54,1 pkt.). Kluczowe będą także nastroje na giełdach.

bEgshwHr

EUR/PLN: Trend spadkowy jest bardzo silny i jak widać próby zbudowania większego odbicia nie dają na razie większych efektów. Złamanie 3,99 będzie skutkować naruszeniem 3,98, co z kolei otworzy drogę do ruchu w stronę 3,95 i 3,9350 w kolejnych dniach. Dzienne wskaźniki pokazują dywergencje z kursem, ale to nie jest wystarczający argument do odwrócenia trendu.

USD/PLN: Złamanie 3,05 to sygnał do kontynuacji spadków. Kolejnym celem jest rejon 3,0350, który już został przetestowany. Wydaje się, zatem, iż w kolejnych dniach możemy zobaczyć okolice 3,00. Dzienne wskaźniki nie dają mocnych sygnałów odwrócenia trendu.

EUR/USD: Dzisiaj w nocy udało się złamać okolice 1,3050-60 i notowania podeszły pod okolice 1,3090. Rejon 1,31 nie został złamany, ale w takim układzie, kiedy rynek jest silniejszy, niż można było to wcześniej sądzić, taki scenariusz dalszej zwyżki nie jest wykluczony. Wsparcie to rejon 1,3050 i dalej 1,2980-1,3000. Opory można wyznaczyć w rejonie 1,31 i dalej 1,3124 (zniesienie Fibonacciego).

GBP/USD: Pomimo obaw trend wzrostowy na funcie jest zachowany, a ruch na wykresie dziennym zaczyna przypominać hiperbolę. Do celu wynikającego z naruszenia 1,55, a więc poziomu 1,58 pozostało już bardzo niewiele. Nie można wykluczyć, iż zostanie on naruszony, a notowania spróbują przetestować okolice 1,59-1,60 w kolejnych dniach.

bEgshwHx
bEgshwHS
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(0)