Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Przemysław Kwiecień
Przemysław Kwiecień
|

Złoty dalej się umacnia

0
Podziel się

Słabsze dane z Chin zostały zignorowane, zaś lepsze z USA przyjęte z optymizmem.

Złoty dalej się umacnia
bEhrRpDV

Słabsze dane z Chin zostały zignorowane, zaś lepsze z USA przyjęte z optymizmem. Na rynkach globalnych panują dobre nastroje i to sprawiło, że złoty kolejny tydzień rozpoczął od umocnienia.

Publikowane w sierpniu dane z USA mogą mieć bardzo duże znaczenie. Z amerykańskiej gospodarki od dwóch miesięcy napływają bowiem słabsze dane. O ile w lipcu zostały one przyćmione przez dobre raporty spółek za drugi kwartał, o tyle w sierpniu uwaga inwestorów wróci do raportów makroekonomicznych, zwłaszcza, że trzeci miesiąc pogarszających się danych mógłby być już poważnym ostrzeżeniem.

W tej sytuacji dane o aktywności za lipiec zostały przyjęte z ulgą. Indeks aktywności w amerykańskim przemyśle obniżył się z 56,2 pkt. do 55,5 pkt. To jednak zdecydowanie mniej niż oczekiwał rynek (54 pkt.). Tym samym pozytywna reakcja rynków akcji jest zrozumiała, zwłaszcza, że kontraktom na DJIA30 już wcześniej udało się pokonać poziom 10530 pkt., a kontraktom na WIG20 poziom 2515 pkt. Mimo wszystko jednak, jest to trzeci kolejny spadek i fakt, iż był on mniejszy od (obniżonych) oczekiwań, nie usunie wszystkich obaw inwestorów. Póki co jednak, dobre nastroje pomagają notowaniom złotego, który zyskuje szczególnie względem dolara i franka.

bEhrRpDX

W tym tygodniu rozstrzygające dane napłyną jednak dopiero w piątek, kiedy dowiemy się, ile miejsc pracy przybyło (o ile w ogóle) w sektorze prywatnym amerykańskiej gospodarki. Pod koniec poniedziałkowego handlu złotym na warszawskim rynku notowania EURPLN wynosiły 3,9815, USDPLN 3,0240, CHFPLN 2,9065, zaś GBPPLN 4,8000.

bEhrRpEy
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
KOMENTARZE
(0)