Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty jest w słabej kondycji

0
Podziel się:

Na rynku pary USD/PLN pomimo tracącego dolara na świecie nie doszło do wygenerowania nowych minimów, co więcej notowania wróciły w okolice figury 3,3800.

Złoty jest w słabej kondycji

W ciągu ostatnich godzin potwierdziła bardzo słabą kondycję polskiej waluty. Na rynku pary USD/PLN pomimo tracącego dolara na świecie nie doszło do wygenerowania nowych minimów, co więcej notowania wróciły w okolice figury 3,3800.

Inwestorom za Oceanem nie udała się próba kontynuacji wcześniejszych wzrostów, główne tamtejsze indeksy traciły na wartości przeszło 1%. W podobnych nastrojach handel kończył się w Azji (nie pracowali dzisiaj Japończycy), gdzie również na większości parkietów mieliśmy do czynienia z czerwonym kolorem.

Prasa zagraniczna dużo pisze o Citygroup, a konkretnie o przewidywanej zamianie akcji uprzywilejowanych na akcje zwykłe celem uniknięcia wypłaty dywidend oraz poprawy współczynników wypłacalności tego banku. Na te wieści akcje amerykańskiego banku mocno zyskiwały na wartości. Dzisiaj z Eurolandu poznamy produkcję przemysłową za styczeń, gdzie szacuje się spadek o 1,6% m/m oraz o 13,5% r/r.

O godzinie 08.01 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 1,3654 dolara.

_ Sytuacja techniczna eurodolara _: w dalszym ciągu sprzyja zwolennikom słabszego dolara. Najnowszy szczyt na rynku tej pary miał wartość 1,3737. Podobnie jak na początku wczorajszego handlu - nocne odreagowanie również miało charakter kosmetyczny. Cały czas w związku z tym obowiązuje kierunek północny.

Zmienność na wskaźnikach technicznych intra day zdaje się sprzyjać generowaniu nowych lokalnych szczytów. Widać również, że wchodzimy w obszar zmian, gdzie dość szybko pojawić się może wyraźniejsza korekta. Pierwszym tego sygnałem będzie dynamiczne wycofanie się cen poniżej figury 1,3600. Kluczowy opór zlokalizowany jest w obszarze 1,3880 - 1,3960.

RYNEK KRAJOWY**


**Złoty, patrząc na zachowanie innych czynników zewnętrznych (wzrost pary EUR/USD oraz odreagowanie parkietów akcyjnych na świecie), które w ostatnim czasie w dużym stopniu kształtują sentyment na krajowym rynku walutowym, pozostaje bardzo słaby. Obawy o kondycję mogą się pojawić, kiedy to czynniki, które dotychczas stymulowały wzrosty rodzimej waluty przestaną pomagać i jednocześnie nastąpi pogorszenie klimatu inwestycyjnego na świecie. Dzisiaj poznamy publikację NBP na temat inflacja bazowej za luty. Szacuje się 2,6% r/r i raport ten może determinować przyszłe ruchy RPP w sprawie stóp procentowych.

O godzinie 08.15 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 4,6183, a za dolara 3,3839 złotego.

Sytuacja techniczna na rynku złotego: w ciągu ostatnich godzin potwierdziła bardzo słabą kondycję polskiej waluty. Na rynku pary USD/PLN pomimo tracącego dolara na świecie nie doszło do wygenerowania nowych minimów, co więcej notowania wróciły w okolice figury 3,3800. Wąski zakres zmian w bardzo wąskim zakresie wahań cen oraz rosnąca możliwość korekty na rynku eurodolara sygnalizują, że najbliższe godziny przynieść mogą nowe górki.

Najbliższy opór wyrysować można obecnie w obszarze 3,3860 - 3,3900. Kluczowa bariera umiejscowiona jest w rejonie 3,4250. Wsparcie wyznaczone jest zasięgiem wczorajszych dołków i wynosi 3,3120 - 3,3200. Podobny obraz (tylko bez wpływu eurodolara) rysuje się na rynku pary EUR/PLN. Nocne, dynamiczne podejście pod lokalny opór 4,6100 - 4,6200 oraz charakterystyczne zaklinowanie w wąskim paśmie zmian sygnalizują przewagę po stronie zainteresowanej słabszym złotym. Najbliższy opór - możliwa górka na dzisiaj to okolice 4,6430 - 4,6520. Wsparcia techniczne wyrysować można w obszarze 4,5846 oraz 4,5443.

ZOBACZ TAKŻE:

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)