Notowania

dziś w money
14.07.2014 16:45

Złoty lekko zyskał. Uwaga inwestorów skupiona na Draghim

Dolar na chwilę obecną kosztuje 3,0397 PLN, za wspólną walutę trzeba zapłacić 4,1407 PLN.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dzisiejsza europejska sesja na głównej parze walutowej to dość spokojny handel po porannym umocnieniu wspólnej waluty wobec dolara. Podczas dzisiejszego dnia nie mieliśmy wielu istotnych impulsów, warto tylko wspomnieć o odczycie dynamiki produkcji przemysłowej w strefie euro. Dane te wypadły nieznacznie lepiej od prognoz, ale nie zdołały już umocnić wspólnej waluty.

Dziś czeka nas jeszcze publiczne wystąpienie szefa ECB - Mario Draghiego, który przemawiać będzie przed Komisją ds. Gospodarczych i Polityki Monetarnej Parlamentu Europejskiego, w Strasburgu, we Francji, a już jutro (wspomniane rano) pierwsze z dwóch publicznych wystąpień Szefowej Fed - Janet Yellen przed amerykańskim Kongresem, gdzie przedstawi ona półroczny raport na temat polityki monetarnej.

Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3622. Na gruncie analizy technicznej najbliższym oporem jest poziom 1,3650, wsparciem okolice 1,36, a później 1,3575, jednak do godziny 19:30 (Mario Draghi) nie należy oczekiwać prób testowania tych poziomów. Wydaje się również, że samo przemówienie również nie będzie wystarczającym impulsem, aby definitywnie pokonać wspomniane poziomy.

Nasza waluta, po porannym umocnieniu w dalszej części dnia traciła na wartości, jednak europejską sesję kończy umocnieniem. Dolar na chwilę obecną kosztuje 3,0397 PLN, za wspólną walutę trzeba zapłacić 4,1407 PLN.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz