Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
12.07.2010 17:22

Złoty mozolnie odrabia straty

Dzisiejsze notowania na rynku walutowym upłynęły pod znakiem lekkiej aprecjacji złotego. Kurs EUR/PLN pod koniec sesji oscylował w pobliżu poziomu 4,0600, czyli o ponad dwa grosze niżej niż na otwarciu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Bardzo dobrze wypadała dzisiejsza aukcja polskich papierów skarbowych. Oferta Ministerstwa Finansów wyniosła 1 mld zł, zainteresowanie natomiast ponad czterokrotnie przekroczyło podaż. Wysoki popyt nastraja pozytywnie przed środową aukcją obligacji, w czasie której MF zaoferuje 5-letnie papiery dłużne o wartości 1,5-3,0 mld złotych.

W bieżącym tygodniu z Polski na rynek napłynie sporo danych makroekonomicznych – w tym dane o saldzie na rachunku obrotów bieżących oraz o płacach i zatrudnieniu w sektorze przedsiębiorstw. Złoty jednak nie powinien wykazać silniejszej reakcji na te publikacje, pozostając pod wpływem nastrojów na światowym rynku.

W notowaniach głównej pary walutowej – eurodolara – po porannej zniżce, mogliśmy obserwować konsolidację poniżej poziomu 1,2600. Ze względu na brak istotnych publikacji ze światowej gospodarki, zmienność na rynku pozostawała niewielka. Więcej emocji mogą przynieść kolejne dni, kiedy to poznamy m.in. dane o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej ze Stanów Zjednoczonych.

Dziś również rozpocznie się sezon publikacji wyników kwartalnych amerykańskich spółek – zapoczątkuje go już tradycyjnie raport aluminiowego koncernu Alcoa. Będzie miał on miejsce po zamknięciu notowań na amerykańskich giełdach.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
TMS Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz