Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty nadal silny

0
Podziel się:

Wczorajsze umocnienie złotego do dolara cały czas przypisywać należy sytuacji technicznej.

USD/PLN
Wczorajsze umocnienie złotego do dolara cały czas przypisywać należy sytuacji technicznej, czyli niedawnemu wybiciu kursu w zakresu około 2-tygodniowej konsolidacji w kształcie trójkąta. Można zakładać, że celem sprzedających w krótkim terminie są okolice grudniowych dołków, czyli 2,8520, natomiast rolę oporu pełnił będzie teraz zakres ostatniej, 2-tygodniowej konsolidacji, czyli rejon 2,89 - 2,92. Dopiero wyjście cen ponad ten zakres mogłoby sygnalizować jakąś trwalszą poprawę sytuacji na tej parze. Jak na razie przewagę cały czas ma podaż.

EUR/PLN
Wczorajszy dzień potwierdził siłę złotego również na parze względem euro. Przedwczorajsze przełamanie okolic 3,86, czyli dolnego ograniczenia strefy horyzontalnej z ostatnich kilku tygodni nadal więc zbiera swoje żniwo. Cena ok. 3,86 jest więc teraz najbliższym oporem i jeśli pojawiłoby się jakieś wzrostowe odreagowanie, to kupujący na wspomnianym poziomie winni już napotkać na nieco poważniejszy problem. Jak na razie domyślnym w krótkim terminie kierunkiem jest spadkowy.

PLN BASKET
Analogiczne wnioski można również wysnuć, jeśli spojrzymy na sytuację techniczną koszyka, gdzie aktualny spadek wynika z niedawnego wybicia z pro-spadkowej formacji flagi. Umocnienie złotego zdaje się więc nadal zmierzać do poziomu docelowego przy 3,34, który wynika zarówno z wysokości formacji, jak również 261,8% wysokości korekcyjnego kanału z ostatnich dwóch tygodni. Jeśli natomiast chodzi o opory, to rolę najbliższego poziomu o charakterze podażowym pełni cena 3,3770.

GBP/PLN
Presja wzrostu wartości złotego pojawiła się także na funcie względem krajowej waluty, choć w pewnej mierze ruchowi temu sprzyjało także umocnienie dolara do funta. Obecnie za najbliższe wsparcie uznałbym tu poziom 5,68, czyli krótkoterminową linię wzrostową i jej przekroczenie miałoby szansę doprowadzić do pojawienia się jakiegoś nieco bardziej wyraźnego impulsu aprecjacji krajowej waluty tym bardziej, że para ta ma w tym względzie dosyć duże zaległości względem pozostałych crossów złotowych. Oporem niezmiennie pozostaje 5,73 oraz wyżej 5,75.

CHF/PLN
Przewagę w krótkim terminie mają cały czas również posiadacze złotego względem szwajcarskiej waluty. Tutaj istotnym sygnałem było przekroczenie w zeszłym tygodniu kilkumiesięcznej, wzrostowej linii trendu i obecna fala spadkowa, jakiej jesteśmy świadkami od kilku dni, jest już jedynie tego rezultatem. Umocnieniu złotego pomagało także w pewnym stopniu osłabienie franka na parze z dolarem. Obecnie najbliższym, krótkoterminowym wsparciem jest cena 2,3725, natomiast wyżej podaż winna być również aktywna w rejonie 2,3875 - 2,39, gdzie znajduje się zarówno przełamana, średnioterminowa linia wzrostowa, jak również miesięczna linia trendu spadkowego. Jak na razie zdecydowanie więcej do powiedzenia mają posiadacze krajowej waluty.

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)