Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Złoty nie reaguje na dane o wynagrodzeniach

Reakcja na dane na rynku walutowym jest w zasadzie niezauważalna. Wobec niewielkich ruchów na eurodolarze, zmienność par złotówkowych również jest nieznaczna.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Reakcja na dane na rynku walutowym jest w zasadzie niezauważalna. Wobec niewielkich ruchów na eurodolarze, zmienność par złotówkowych również jest nieznaczna. *

Za dolara płacimy około 2 złote i 17 groszy, za euro 3 złote 38 groszy.

Podane dziś przez GUS dane o wynagrodzeniach i zatrudnieniu za kwiecień pokazały nadal bardzo silną dynamikę wynagrodzeń. Roczna dynamika wynagrodzeń wyniosła 12,6%, przekraczając nasze oczekiwana oraz konsensus rynkowy.

Z drugiej strony mniejszy okazał się wzrost zatrudnienia. W relacji do kwietnia ubiegłego roku zwiększyło się ono o 5,6%. Dane oznaczają, iż w kształtowaniu równowagi na rynku pracy znaczącą rolę odgrywają rosnące oczekiwania płacowe.

Relatywnie niewielka już podaż nowych pracowników oraz chęć zatrzymania dotychczas zatrudnionych, sprawia, iż przedsiębiorcy z jednej strony akceptują wyższe płace, z drugiej jednak powoli ograniczają nowe zatrudnienie. Dla Rady Polityki Pieniężnej te dane oznaczają, iż zagrożenie utrzymania się wysokich oczekiwań inflacyjnych jest nadal spore i dostarczą argumentów za jeszcze jedną podwyżką stóp, która naszym zdaniem nastąpi w czerwcu.

Tagi: wynagrodzenia, komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz