Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
22.05.2009 12:23

Złoty ponownie zyskuje

Piątkowe notowania złotego upływają pod znakiem wyraźnej zmienności. Kurs USD/PLN oscyluje dziś w przedziale 3,1280-3,1730 zł, testując w południe poziom 3,1364 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Piątkowe notowania złotego upływają pod znakiem wyraźnej zmienności. Kurs USD/PLN oscyluje dziś w przedziale 3,1280-3,1730 zł, testując w południe poziom 3,1364 zł (spadek o 2,4 grosza w stosunku do czwartkowego zamknięcia). *

W tym samym czasie kurs EUR/PLN spadał o 0,9 grosza, testując poziom 4,3816 zł. Notowania euro wahają się w przedziale 4,3690-4,4230 zł.

Pozytywnie na notowania polskiej waluty wpływa poprawa nastrojów na europejskich rynkach akcji po ostatniej realizacji zysków. To przekłada się na wzrost apetytu na ryzyko, a więc przekłada się na większe zainteresowanie złotym. Nie bez znaczenia jest również wzrost kursu EUR/USD, co staje się istotnym impulsem obniżającym kurs USD/PLN.
Większego wpływu na notowania nie ma natomiast odbywająca się w Sejmie dyskusja nad sytuacją gospodarczą w Polsce. Jednakże warto zwrócić uwagę na słowa premiera Donalda Tuska nt. wzrostu gospodarczego, jakie padły w czasie tej dyskusji.

Premier ujawnił, że wzrost PKB w I kwartale br. będzie "trochę powyżej zera" (wstępne dane GUS opublikuje 29 maja br.). To co prawda mniej niż oczekuje rynek, który zakłada wzrost PKB na poziomie 1 proc., ale równocześnie nie ma obaw, że publikowane w przyszłym tygodniu dane negatywnie zaskoczą. Tak jak to np. miało miejsce w przypadku Słowacji, gdy spadek PKB sięgnął w I kwartale 5,4 proc., wobec oczekiwanego spadku o 2,4 proc.

Do końca piątkowych notowań, złoty będzie pozostawał pod głównym wpływem nastrojów na rynkach akcji oraz notowań EUR/USD. Istotnego wpływu na notowania nie powinny natomiast mieć, publikowane przez GUS o godzinie 14-tej, dane o koniunkturze w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz, kryzys
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz