Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Kochan
|

Złoty rekordowo mocny

0
Podziel się:

Na początku dzisiejszych notowań cena wspólnej waluty spadła do 4,20 zł. Ustanowienie nowych, długoterminowych minimów na obu rynkach sygnalizuje siłę strony kupującej polską walutę.

Na polskim rynku utrzymują się dobre nastroje. Złoty stopniowo zyskuje w stosunku do głównych walut światowych, polska waluta utrzymuje się w pobliżu poziomu 12% odchylenia po mocnej stronie dawnego parytetu. Optymizm inwestorów potwierdzają dobre wyniki i wysoki popyt na aukcji bonów skarbowych, zorganizowanej przez Ministerstwo Finansów. Opublikowane wczoraj informacje o koniunkturze w przemyśle, budownictwie i handlu wypadły poniżej oczekiwań, dane te nie miały jednak większego wpływu na przebieg notowań. Najważniejszym wydarzeniem nadchodzących dni będzie decyzja Rady Polityki Pieniężnej dotycząca poziomu stóp procentowych. Rząd będzie dziś obradować nad zmodyfikowanymi projektami wicepremiera Hausnera, dotyczącymi m.in. składek przedsiębiorców na ZUS. Projekty te wchodzą w skład przygotowanego na przyszły rok planu redukcji deficytu budżetowego. Dziś także inwestorzy poznają poziom inflacji bazowej netto w październiku, dane nie powinny mieć jednak wyraźnego wpływu na przebieg notowań.

Rynek USD/PLN pokonał wczoraj wsparcie przy cenie 3,24 zł, wyznaczając minimum na poziomie 3,22 zł. Kurs euro utrzymuje się poniżej oporu na poziomie 4,25 zł. Na początku dzisiejszych notowań cena wspólnej waluty spadła do 4,20 zł. Ustanowienie nowych, długoterminowych minimów na obu rynkach sygnalizuje siłę strony kupującej polską walutę.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)