Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Złoty stabilny na poniedziałkowym otwarciu

0
Podziel się

Złoty tylko w niewielkim stopniu zareagował na piątkowe słabsze zamknięcie się indeksów na Wall Street i dzisiejsze nieznaczne spadki na giełdach azjatyckich (nasza waluta była słabsza przed godz. 9:00).

Złoty stabilny na poniedziałkowym otwarciu
bDIITtaZ

W poniedziałek godz. 9:22 za euro płaci się średnio 4,4950 zł, a dolar jest wart 3,2050 zł. Z kolei frank jest wyceniany na 2,9450 zł. Złoty tylko w niewielkim stopniu zareagował na piątkowe słabsze zamknięcie się indeksów na Wall Street i dzisiejsze nieznaczne spadki na giełdach azjatyckich (nasza waluta była słabsza przed godz. 9:00).

W większym stopniu fakt ten przełożył się na umocnienie dolara względem głównych walut - kurs EUR/USD spadł z okolic 1,41 do 1,40.

Inwestorzy nie zareagowali na informacje, jakie napłynęły z weekendowego spotkania szefów banków centralnych w szwajcarskiej Bazylei (roczne zebranie BIS). Przedstawiciele Brazylii i Chin poinformowali, iż pracują nad porozumieniem pozwalającym na płatności handlowe w ich lokalnych walutach z pominięciem dolara.

bDIITtbb

Być może zagrożeniem byłyby dopiero słowa przedstawicieli Chin mogące sugerować zmniejszenie zaangażowania w amerykańskie papiery skarbowe - na razie na tym polu Państwo Środka pozostaje solidnym wierzycielem. Dzisiaj na rynek nie napłynie wiele danych makro (o godz. 11:00 poznamy czerwcowe wskaźniki nastrojów gospodarczych sporządzanych przez Komisję Europejską).

Ten tydzień będzie nieco krótszy z racji piątkowego święta w USA. W efekcie comiesięczne dane z rynku pracy (słynne ,,payrollse") zostaną opublikowane już w czwartek.

Poniedziałek nie będzie też obfitował w dane makro z Polski. W południe poznamy jedynie wyniki aukcji bonów skarbowych. W efekcie kluczowe dla naszej waluty będą nastroje na globalnych rynkach. Wpływ tzw. opcji walutowych jest niewielki, w zasadzie ten temat jest już nic nie znaczącym czynnikiem. Większe znaczenie mają obecnie wskazania analizy technicznej, które sugerują dalsze umocnienie złotego.

EUR/PLN: Dzienne wskaźniki sugerują kontynuację spadków. Ponowne naruszenie poziomu 4,50 sugeruje test okolic 4,48 i dalej spadek do kluczowych poziomów wsparcia na 4,45. Oporem jest rejon 4,52.

bDIITtbh

USD/PLN: Spadek EUR/USD nie wpłynął znacząco na notowania USD/PLN, które oscylują wokół 3,20. To pokazuje rosnącą siłę naszej waluty. Dzienne wskaźniki też przemawiają za tym scenariuszem. Obecnie kluczowym poziomem wsparcia , który powinien być wkrótce testowany jest rejon 3,1550-3,1600. Oporem są okolice 3,22-3,23.

EUR/USD: Lekkie cofnięcie się z okolic 1,41 do 1,40 nie zmieniło znacząco sytuacji technicznej. Scenariusz wzrostowy jest wciąż bardziej prawdopodobny. Kluczowe będzie naruszenie okolic 1,4140. Silnym wsparciem jest poziom 1,3980-1,40.

ZOBACZ TAKŻE:

bDIITtbC
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(0)