Notowania

Złoty stabilny przed jutrzejszą decyzją

Dziś zostaną zaprezentowane kolejne dane z naszego kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ostatnie kilka godzin na głównej parze walutowej to lekkie wzrosty kursu tej pary. Obecnie jest ona wyceniana na 1,3778. Na wykresie widać, że bardzo mocnym oporem są okolice 1,38 i wydaje się, że bez mocnego impulsu ze strony figur makroekonomicznych nie ma szans na jego sforsowanie. Najbliższa ku temu okazja nadarzy się jutro kiedy to poznamy decyzję FOMC w sprawie stóp procentowych oraz wytyczne odnośnie programu QE3.

Szczególnie ważna będzie decyzja w sprawie tego ostatniego, jego ograniczenie lub jasne zakomunikowanie kiedy to może mieć miejsce spowoduje umocnienie waluty amerykańskiej.

Jeżeli chodzi o dzisiejsze odczyty, poznamy między innymi dane o inflacji konsumenckiej ze Strefy Euro i USA (oba za listopad), natomiast z Niemiec pojawi się indeks instytutu ZEW (grudzień).

Dziś kolejne dane z naszego kraju

Jeżeli chodzi o odczyty z naszego kraju, dziś poznamy jedną figurę makroekonomiczną będzie to odczyt o przeciętnym zatrudnieniu i wynagrodzeniu (listopad). Nie będzie ona miała jednak dużego znaczenia dla rynku złotego, a kupujący naszą walutę skupią się zapewne na kwotowaniu głównej pary walutowej oraz doniesieniach z szerokiego rynku. Dolar obecnie jest wyceniany na 3,0321 PLN, euro natomiast kosztuje 4,1771 PLN. Dziś nie należy oczekiwać dużej zmienności kursu głównych par złotowych. Takiego rozwoju wydarzeń należy spodziewać się dopiero jutro.

Tagi: komentarz walutowy, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz