Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty trochę mocniejszy

0
Podziel się:

Zmiany w końcówce tygodnia przełożyły się także na zachowanie eurozłotego, gdzie również pojawiło się nieco bardziej wyraźne umocnienie krajowej waluty.

USD/PLN
Minione dni na dolarze względem złotego przebiegały pod znakiem spokojnych wahań. Dopiero sama końcówka piątkowej sesji dostarczyła impulsów, które mogą doprowadzić do wyznaczenia kolejnej fali osłabienia dolara. Wspominałem już bowiem w piątkowym komentarzu, że jeśli spojrzymy na wahania cen z ostatnich około dwóch tygodni, to kurs utworzył tu coś na kształt trójkąta, a biorąc pod uwagę dynamiczną falę spadkową, jaka formację poprzedza, jej wymowa cały czas była pro-spadkowa. Piątkowe wybicie dołem zdaje się więc wpisywać w wariant dalszego umocnienia złotego na tej parze w kierunku grudniowych dołków, wyznaczonych przy cenie 2,85.

EUR/PLN
Zmiany w końcówce tygodnia przełożyły się także na zachowanie eurozłotego, gdzie również pojawiło się nieco bardziej wyraźne umocnienie krajowej waluty. Co istotne, udało się podaży sprowadzić ceny poniżej wsparcia w rejonie 3,8630, czyli minimów z ostatnich dni. Takie zachowanie się cen może więc sygnalizować problemy posiadaczy długich pozycji w krótkim terminie. O poprawie obrazu technicznego można by natomiast mówić obecnie w przypadku udanego przełamania około miesięcznej linii trendu spadkowego, którą można wyznaczyć przy cenie ok. 3,88.

PLN BASKET
Umocnienie złotego z końca piątkowej sesji było również technicznie uzasadnione w przypadku koszyka względem krajowej waluty, na którym wahania cen z ostatnich koło dwóch tygodni przybrały kształt wzrostowego kanału, co w połączeniu z dynamiczną falą spadkową, jaka kanał poprzedza, swoją wymową przypominało tu formację pro-spadkowej flagi. Piątkowe wybicie cen dołem z kanału może więc teraz sugerować pojawienie się kolejnej, nieco bardziej dynamicznej fali aprecjacji złotego w kierunku około 3,34, gdzie znajdują się poziomy docelowe, wynikające z wysokości flagi oraz 261,8% wysokości korekcyjnego kanału. W ramach oporu zwróciłbym obecnie uwagę na okolice 3,40, oraz wyżej również 3,41, gdzie zlokalizowana jest 2-miesięczna linia spadkowa. O trwalszej poprawie sytuacji posiadaczy długich pozycji można by mówić w przypadku przełamania tego zakresu, a póki co nieco więcej do powiedzenia cały czas mają sprzedający.

GBP/PLN
Presję umocnienia złotego w końcówce tygodnia widać było także na parze funta względem krajowej waluty, co po części wynikało z utworzonej, około tygodniowej formacji RGR, ale i również braku wyraźnego umocnienia funta względem złotego pomimo umocnienia brytyjskiej waluty względem dolara, co właśnie obrazuje siłę złotego (normalnie złoty by się wyraźnie osłabił). Obecnie krótkoterminowym oporem jest poziom 5,69 (okolice linii szyi wspomnianej RGR) i jeśli popyt nie zdoła wyciągnąć cen powyżej tej podażowej bariery, winniśmy być świadkami dalszego umocnienia krajowej waluty docelowo w krótkim terminie w kierunku marcowych dołków w rejonie 5,64.

CHF/PLN
Na parze franka względem krajowej waluty druga część tygodnia stała pod znakiem nieco bardziej wyraźnej aprecjacji złotego. Udało się tu podaży sprowadzić ceny poniżej poziomu średnioterminowej linii wzrostowej, która zlokalizowana była przy 2,3850. Taka sytuacja powoduje więc, że jest to kolejna para, na której w krótkim terminie posiadacze złotego znajdują się w bardziej komfortowej sytuacji, bowiem zejście poniżej wspomnianego wsparcia winno się teraz przełożyć na przyspieszenie wzrostu wartości krajowej waluty. Najbliższym sygnałem poprawy technicznego obrazu tej pary w krótkim terminie byłby powrót powyżej 2,3850, natomiast w ramach potwierdzenia uznałbym przełamanie miesięcznej linii spadkowej (o trzech punktach stycznych), zlokalizowanej obecnie przy cenie ok. 2,40.

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)