Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
09.06.2009 17:22

Złoty umocnił się

Polski złoty zdecydowanie skorzystał na osłabieniu wspólnej waluty, choć początek sesji tego nie zapowiadał.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pierwsza część dzisiejszej sesji stała pod znakiem umacniania się dolara, przez co kurs EUR/USD zanotował spadek do okolic 1,3870. Sprzyjały temu słabe dane z niemieckiej gospodarki, gdzie dynamika produkcji przemysłowej wyniosła -1,9% m/m przy prognozach na poziomie 0,1%.

Jednak ten poziom okazał się na tyle atrakcyjny dla byków, że po stosunkowo krótkiej walce nastąpiło wybicie w górę. Towarzyszyły temu komentarze sugerujące, że gospodarka USA nie jest jeszcze gotowa na podwyżkę stóp procentowych, co pomagało osłabiać dolara. Ostatecznie pod koniec sesji europejskiej kurs EUR/USD wynosił 1,39, choć wcześniej znajdował się już ponad 1,40.

Skrzypek o PKO BP

W dzień Sławomir Skrzypek ponownie skrytykował plany co do dywidendy PKO BP mówiąc, że wypłata tych części zysku banku wpłynie negatywnie na cały sektor bankowy, a emisja nowych akcji może znacząco zmniejszyć kontrolę państwa nad bankiem.

Jednak inwestorzy nie przejęli się tym za bardzo i mimo to kupowali polską walutę. Pod koniec sesji europejskiej kurs USD/PLN wynosił 3,2069, a EUR/PLN 4,4849.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz, kryzys
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz