Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty w dobrej kondycji

0
Podziel się:

Sporych rozmiarów umocnienie dolara na głównych parach jedynie nieznacznie przełożyło się na relację amerykańskiej waluty do złotego. Takie zachowanie się cen jedynie potwierdza wciąż bardzo dobrą kondycję krajowej waluty.

Oczywiście pojawiło się tu wzrostowe odreagowanie, ale byki nie zdołały jak na razie zbyt wiele osiągnąć. Warto tu jednak zwrócić uwagę, że przy cenie ok. 2,78 można teraz wyznaczyć dość stromą, miesięczną linię spadkową. Jeśli bykom udałoby się ją w sposób wiarygodny (dynamicznym ruchem) przekroczyć, można by to wówczas potraktować jako pierwszy sygnał poprawy sytuacji na tej parze, a przynajmniej krótkoterminowego wyczerpywania się presji ze strony sprzedających. Problem dla posiadaczy długich pozycji natomiast pojawi się wówczas, gdyby kurs jedynie po raz kolejny odbił się od wspomnianej linii trendu, co byłoby jedynie potwierdzeniem aktualnego trendu spadkowego, a to z kolei winno się w konsekwencji przełożyć na wyznaczenie nowych dołków.

EUR/PLN
Presja wzrostu wartości złotego widoczna jest także na eurozłotym, gdzie wczorajsza sesja przebiegała pod znakiem utworzenia niewniewielkiej konsolidacji w zakresie grudniowych dołków, do których po poniedziałkowym, nieznacznym odbiciu udało się sprzedającym ponownie powrócić. Takie zachowanie się cen przybliża nas do przełamania zakresu 3,77 - 3,7750 i wyznaczenia kolejnej fali spadkowej na tej parze. W ramach najbliższego oporu, którego przekroczenie nieco poprawiałoby krótkoterminowy obraz techniczny, zwróciłbym uwagę na rejon 3,7925.

PLN BASKET
Lekkie odreagowanie pojawiło się wczoraj na koszyku, choć tutaj również ciężko mówić o wyczerpywaniu się aktualnego trendu spadkowego. Obecnie najbliższym oporem wydaje się być wtorkowy wierzchołek, zlokalizowany przy cenie 3,2950. Za poziom o charakterze kluczowym wciąż jednak uważać należy 3,32, gdzie zlokalizowany jest przełamany w ubiegłym tygodniu dołek z grudnia. Jak na razie podaż wciąż więc utrzymuje przewagę.

GBP/PLN
Siłę złotego bardzo dobrze widać w krótkim terminie na parze funta względem złotego. Na wykresie można tu wyznaczyć około 3-miesięczny kanał spadkowy i obecne osłabienie wydaje się być ruchem w stronę jego dolnego ograniczenia, które zlokalizowane jest przy cenie 5,4740. O jakichkolwiek sygnałach poprawy krótkoterminowej sytuacji można by natomiast mówić w przypadku udanego wybicia z tego kanału górą. Obecnie górne ograniczenie formacji znajduje się w rejonie 5,59, czyli także w okolicach listopadowego dołka.

CHF/PLN
Złoty wciąż pozostaje również mocny względem szwajcarskiej waluty. Wczorajsza sesja stała pod znakiem bicia kolejnych rekordów siły naszej waluty. Na wykresie pojawiły się nowe dołki, stanowiące jedynie potwierdzenie utrzymywania przewagi przez stronę podażową. Można obecnie zakładać, że najbliższym oporem jest tu obecnie wtorkowy wierzchołek przy 2,3150. Jego przekroczenie byłoby pierwszym, najszybszym sygnałem poprawy sytuacji. Jak na razie to jednak posiadacze krajowej waluty mają wciąż więcej argumentów.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)