Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Gąska
|

Złoty zyskał w oczach inwestorów

0
Podziel się:

Po kilku nieudanych próbach przebicia się kursu EURPLN przez opór z okolic 3,6974 w końcu inwestorzy w większym stopniu zaufali krajowej walucie.

href="http://direct.money.pl/idm/"> Po kilku nieudanych próbach przebicia się kursu EURPLN przez opór z okolic 3,6974 w końcu inwestorzy w większym stopniu zaufali krajowej walucie.

Niewątpliwie wiąże się to z przekonaniem, że RPP podniesie dziś stopy procentowe o 0,25 pp, a popyt na złotówkę zwiększają nadzieje części (co prawda niewielkiej) uczestników rynku, że Rada zdecyduje się na bardziej drastyczne posunięcie i w obliczu ryzyka eksplozji oczekiwań inflacyjnych podniesie koszt pieniądza o 50 pkt. bazowych.

Takie spekulacje służą złotemu, który dość znacząco umocnił się nawet pomimo złych nastrojów panujących na rynku.

Z kolei na rynku eurodolara mieliśmy dziś rano do czynienia z pogłębieniem spadkowej korekty, gdyż kurs ten zanurkował dziś w rejon 1,4765. Z tej perspektywy ostatnie spadki świetnie wpisują się w korektę typu _ abc _, w której fala _ b _postać flagi.

Dalszych niewielkich spadków w rejon 1,4745 nie można co prawda wykluczyć, jednak w tych okolicach znacząco rośnie prawdopodobieństwo odbicia się i powrotu do głównej tendencji wzrostowej.

Takiemu przebiegowi handlu sprzyjać powinien kalendarz wydarzeń, a zwłaszcza dane z rynku nieruchomości USA, na temat liczby domów sprzedanych na rynku wtórnym.

Jak pokazuje opublikowany wczoraj raport na temat cen na rynku nieruchomości sytuacja w tym sektorze gospodarki USA nie ulega poprawie, a wręcz przeciwnie dynamika spadku cen wzrasta. Taki sygnał utwierdził tylko rynek w oczekiwaniu słabych wyników dzisiejszej publikacji, co zapewne niezbyt pomoże dolarowi, a także będzie chyba ciążyć rynkom akcyjnym.

A jak w takim razie wytłumaczyć poranne spadki kursu EURUSD? Moim zdaniem jest to realizacja scenariusza zakończenia spadkowej korekty przed publikacjami z rynku nieruchomości, której głównym zadaniem była możliwość realizacji zysków oraz przygotowanie miejsca pod kolejne wzrosty.

W najbliższym czasie oczekiwałbym kolejnej fali wzrostów, która może podbić poziom tego kursu w rejon ostatniego szczytu (ok. 1,4965) bądź nawet psychologicznej bariery 1,50.

Jeśli chodzi o najbliższą perspektywę dla par złotowych, to w przypadku USDPLN sprawa jest prosta, gdyż kurs ten będzie podążał za rynkiem eurodolara, co oznacza, że rośnie ryzyko pogłębiania przez tą parę spadków.

Na rynku EURPLN z kolei, wraz z przebiciem się poniżej ważnego wsparcia z rejonu 3,6620 dość znacznie wzrosły szanse na dalsze spadki, w pierwszej kolejności w rejon dolnego ograniczenia wzrostowego kanału, w ramach którego EURPLN poruszał się od końca października (okolice 3,4460-3,4480).

W dalszym ciągu nie można jednak wykluczyć kolejnej próby ataku na okolice 3,6970, jednak dopóki EURPLN 3,6750 szanse na taki ruch są niewielkie.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.