Notowania

dziś w money
16.02.2010 13:28

Złoty zyskuje na wartości

W kolejnych godzinach złoty będzie pozostawał pod wpływem czynników globalnych. Inwestorzy powinni natomiast zignorować publikowane o godzinie 14-tej przez Główny Urząd Statystyczny dane o przeciętnym wynagrodzeniu i zatrudnieniu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Poprawa nastrojów na rynkach finansowych pozytywnie wpływa na wtorkowe notowania złotego, który zyskuje do głównych walut. O godzinie 12:30 kurs USD/PLN testował poziom 2,9442 zł, spadając o 1,9 grosza. Kurs EUR/PLN, po spadku o 1,2 gr, testował poziom 4,0178 złotego.

Poprawa nastrojów na rynkach finansowych, na co największy wpływ ma oczekiwanie na wzrostową sesję na Wall Street, a w mniejszym stopniu wyraźnie lepszy od prognoz odczyt lutowego indeksu ZEW (45,1 pkt. wobec prognozowanych 42 pkt.), zmniejsza potencjalnie niekorzystny wpływ dzisiejszego spotkania ministrów finansów Unii Europejskiej ws. pomocy dla Grecji. Spotkania, które jak donoszą media oraz jak można wnioskować z wypowiedzi części biorących w nim udział, nie zakończy się przedstawieniem konkretnej propozycji pomocy dla borykającej z zadłużeniem Grecji. Raczej będzie to kolejne wsparcie polityczne i zobowiązanie tego kraju do bardziej intensywnych działań w celu obniżenia rozdętego deficytu.

Z punktu widzenia złotego oraz innych walut regionu, taka minimalizacja wpływu Grecji, może być wstępem do nieco silniejszego umocnienia. Szczególnie, że polskiej walucie mogą też lekko pomagać dzisiejsze słowa prezesa Narodowego Banku Polskiego, który powiedział, że być może nadszedł już czas, żeby Rada Polityki Pieniężnej zaczęła się zastanawiać nad podwyżkami stóp procentowych.

W kolejnych godzinach zloty będzie pozostawał pod wpływem czynników globalnych. Inwestorzy powinni natomiast zignorować publikowane o godzinie 14-tej przez Główny Urząd Statystyczny dane o przeciętnym wynagrodzeniu i zatrudnieniu (oczekuje się odpowiednio wzrostu o 2,7 proc. i spadku o 2,1 proc.).

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz